წიგნის - „ტურიზმის სისხლის სამართლის" პრეზენტაცია
16 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა წიგნის  „ტურიზმის სისხლის სამართლის" პრეზენტაცია, რომელსაც  DAAD-ის თბილისის რეგიონული ოფისის ხელმძღვანელი და სხვადასხვა უნივერსიტეტების აკადემიური პერსონალის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
წიგნი შეიქმნა კავკასიის უნივერსიტეტის შიდა საუნივერსიტეტო დაფინანსების ფარგლებში გამარჯვებული პროექტის განხორციელების შედეგად, რომლის ინიციატორია სამართლის სკოლის აფილირებული პროფესორი, დოქტორი ირინე ხერხეულიძე.
აღნიშნულ პროექტში და შესაბამისად, წიგნის შექმნაში, ექსპერტებისა და შემდგომ უკვე თანაავტორების სახით, კავკასიის უნივერსიტეტის პროფესორ, დოქტორ ირინე ხერხეულიძესთან ერთად, მონაწილეობნენ გერმანიის ებერჰარდ-კარლსის სახელობის თუბინგენის უნივერსიტეტის პროფესორი სისხლის სამართლის მიმართულებით, დოქტორი ბერნდ ჰაინრიხი და საქართველოს უნივერსიტეტის პროფესორი, დოქტორი ქეთევან მჭედლიშვილი-ჰედრიხი. მოცემულ წიგნში ამ ორი, უაღრესად პატივსაცემი პროფესორის კონტრიბუცია დიდი და დასაფასებელია.
საერთაშორისო თანამშრომლობის ფარგლებში წარმოდგენილი პროექტი, რომელიც  ტურიზმის სისხლის სამართლის დარგის ჩამოყალიბებასა და წიგნის შექმნაში რეალიზდა, ქართულ-გერმანული აკადემიური კოლაბორაციის უმნიშვნელოვანესი გამოხატულებაა.
პროექტის ფარგლებში შესრულებული კვლევის მნიშვნელოვანებზე თავად წიგნის სათაურიც მეტყველებს, თუმცა, მისი განსაკუთრებული მახასიათებელები - სიახლე, ინსტერდისციპლინურობა და საერთაშორისო კოლაბორაციით მიღწეული შედარებით-სამართლებრივი ხასიათია.
პროექტი მნიშვნელოვანია იმითაც, რომ მისი განხორციელების შედეგად, კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის სტუდენტებისთვის, სამაგისტრო სწავლების საფეხურზე შეთავაზებული იქნება ახალის სასწავლო კურსი „ტურიზმის სისხლის სამართალი".

Presentation of the book "Criminal Law of Tourism"
On July 16, Caucasus University hosted the presentation of the book “Criminal Law of Tourism.” The event was attended by the head of the DAAD Tbilisi Regional Office along with representatives of the academic staff from various universities.
The book is the result of a winning project funded internally by Caucasus University and initiated by Dr. Irine Kherkheulidze, an affiliated professor at the School of Law.
As part of the project, and later as co-authors of the book, two distinguished scholars collaborated with Dr. Kherkheulidze: Dr. Bernd Heinrich, Professor of Criminal Law at Eberhard Karls University of Tübingen (Germany) and Dr. Ketevan Mchedlishvili-Hedrich, Professor at the University of Georgia. Their contributions greatly enriched the work and are appreciated.
This project, implemented within the framework of international cooperation, represents an important step in the development of the emerging field of criminal law in tourism and highlights Georgian–German academic collaboration.
The book’s title reflects the importance of the research conducted, but its true distinction lies in its novelty, interdisciplinary nature, and comparative legal approach, all achieved through this international collaboration.
The project is also important in that, as a result of its implementation, a new course "Criminal Law of Tourism" will be offered to students of the Caucasus University School of Law at the master's level.