26 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტში, გაიმართა გაეროს გლობალური შეთანხმების „მდგრადი განვითარების მიზნების ინოვაციის აქსელერაციის პროგრამა ახალგაზრდა პროფესიონალებისთვის“ - პირველი სამუშაო შეხვედრა.
SDG ინოვაციის აქსელერაციის პროგრამა უკვე მესამედ ტარდება საქართველოში და გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის ექსკლუზიური პარტნიორია კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრი.
პროგრამის გახსნით შეხვედრაზე, დამსწრეებს სიტყვით მიმართეს კავკასიის უნივერსიტეტის ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის ხელმძღვანელის მოვალეობის შემსრულებელმა ირაკლი სვანიძემ და გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის აქსელერაციის პროგრამებისა და აკადემიის მენეჯერმა, ქეთი ბოჭორიშვილმა.
შეხვედრას ფასილიტაცია გაუწია გაეროს განვითარების პროგრამის „საჯარო მმართველობის მხარდაჭერა საქართველოში“ პროექტის მენეჯერმა, სესილი ვერძაძემ.
ღონისძიების ფარგლებში, ორგანიზატორებმა მონაწილეებს გააცნეს აქსელერაციის პროგრამის შინაარსი, მისია და მიზნები. ასევე, წარადგინეს პროგრამის მენტორები და მონაწილე კომპანიების წარმომადგენლები. შეხვედრის მთავარი თემა იყო გამოწვევების იდენტიფიცირება, რომლის ფარგლებშიც პროგრამის მონაწილეები გაეცნენ გაეროს მდგრადი განვითარების მიზნებს, განიხილეს მათი კომპანიების წინაშე არსებული გამოწვევები და შეასრულეს თემატური სავარჯიშოები.
აქსელერაციის პროგრამის ფარგლებში, მონაწილე კომპანიებს მენტორობას გაუწევენ ინოვაციების და მეწარმეობის ცენტრის გამოცდილებული მენტორები:
- გიორგი რაზმაძე – Awork-ის CEO;
- გიორგი მუმლაძე – Awork-ის COO;
- ლევან ასანიძე – სტარტაპ Herio-ს თანადამფუძნებელი და CEO.
SDG ინოვაციის აქსელერაციის პროგრამა ახალგაზრდა ინოვატორებისთვის გაეროს გლობალური შეთანხმების ქსელი წევრებისთვის შექმნილი პროგრამაა, რომლის მიზანია, დაეხმაროს ახალგაზრდა პროფესიონალებს ბიზნეს ინოვაციებისა და მდგრადი განვითარების მიზნების ეფექტურად დანერგვაში.

On March 26, the first working meeting of the United Nations Global Compact’s "SDG Innovation Accelerator Program for Young Professionals" was held at Caucasus University.
The SDG Innovation Accelerator Program is being implemented in Georgia for the third time, with Caucasus University’s Innovation and Entrepreneurship Center serving as the exclusive partner of the United Nations Global Compact Network Georgia.
At the program’s opening meeting, the attendees were addressed by Irakli Svanidze, Acting Head of the Innovation and Entrepreneurship Center of Caucasus University, and Keti Bochorishvili, Manager of Acceleration Programs and Academy of the UN Global Compact Network Georgia.
The meeting was facilitated by Sesili Verdzadze, Manager of the UNDP project "Support to Public Administration in Georgia".
During the event, the organizers introduced the participants to the objectives, mission, and content of the Accelerator Program. Additionally, they presented the mentors of the program and the representatives of participating companies. The main topic of the meeting was the identification of challenges, where program participants familiarized themselves with the UN Sustainable Development Goals (SDGs), discussed the challenges faced by their respective companies, and engaged in thematic exercises.
As part of the Acceleration Program, experienced mentors from the Innovation and Entrepreneurship Center will provide guidance to the participating companies: