11 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის სტუდენტებს საქართველოს პრეზიდენტის საპარლამენტო მდივანი და ადვოკატთა სკოლის დამფუძნებელი, დიმიტრი გაბუნია შეხვდა.
ადვოკატთა სკოლის დამფუძნებელმა და წარმომადგენლებმა სკოლის შესახებ პრეზენტაცია ჩაატარეს და სტუდენტებს ორთვიანი პროექტის შესახებ მიაწოდეს ინფორმაცია. ადვოკატთა სკოლა პრაქტიკული უნარ-ჩვევების შემსწავლელ ტრენინგ კურსია, რომელიც მოიცავს ერთკვირიან ვორკშოპს სტრასბურგში. კურსის გავლის შემდეგ აპლიკანტები იღენებენ ორ სერტიფიკატს. ტრენინგის კურსი განკუთვნილია მომავალი იურისტებისთვის, დამწყები თუ მოქმედი ადვოკატებისთვის.
პროექტის მიზანია მსმენელების პროფესიული კუთხით განვითარება, სამართლებრივი კომპეტენციის გაზრდა და ეფექტური უნარ-ჩვევების გამომუშავება.

On November 11, Mr. Dimitri Gabunia, Parliamentary Secretary of the President of Georgia and the founder of the School of Attorneys, met with the students of Caucasus School of Law.
The founder and representative of the School of Attorneys held a presentation about the school and informed the students about their two-month project. The School of Attorneys is a practical skills training course, which includes a one-week workshop in Strasbourg. After completing the course, applicants receive two certificates. The training course is for future lawyers, beginners or active lawyers.
The aim of the project is professional development of trainees, increase of legal competence and development of effective skills.