8 და 9 სექტემბერს მედიაციის ეროვნულმა ცენტრმა მედიაციაში პირველ ეროვნულ კონკურსს უმასპინძლა. შეჯიბრში მონაწილეობა საქართველოს სხვადასხვა უნივერსიტეტეტის 8 გუნდმა მიიღო.
კონკურსის ორგანიზატორებმა მონაწილეები ბაზალეთის ტბაზე 3 დღით წაიყვანეს, სადაც მათ ინტენსიური ტრენინგი ჩაუტარდათ. შეჯიბრი ჩატარდა თბილისის ივ.ჯავახიშვილის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტის I კორპუსშიც.
კავკასიის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის გუნდმა შეჯიბრში III საპრიზო ადგილი დაიკავა. კავკასიის უნივერსიტეტიდან პროექტში სამაგისტრო პროგრამის სტუდენტები სალომე ბეჟაშვილი და ანა გორგოძე მონაწილეობდნენ. მწვრთნელი კი თამარ ტალიაშვილი იყო.

September 8-9 – the Georgian Mediation National Center hosted its first national competition in mediation.
Various Georgian universities took part in the competition with a total of 8 teams participating (3 teams represented Tbilisi State University).
The competition organizers took participants to Bazalati Lake, a popular tourist attraction, for three days and they participated an intensive training. The contest was held in the first building of Tbilisi State University.
The team of CSL (Chief Tamar Taliashvili, participants: Master Program students Salome Bezhashvili and Anna Gorgodze). CU's team came placed 3rd in the overall competition.