საორიენტაციო შეხვედრა საგარეო ურთიერთობების დეპარტამენტთან
5 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საგარეო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა, ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის საფეხურის სტუდენტებისათვის საორიენტაციო შეხვედრა გამართეს.
შეხვედრა ვაშინგტონის და ჯეფერსონის კოლეჯის წარმომადგენელთან
21 სექტემბერს, კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის დეკანმა, დავით ნატროშვილმა და საგარეო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორმა, ირენა მელუამ, ვაშინგტონის და ჯეფერსონის კოლეჯის პროფესორს, მაიკლ შაუგნესს უმასპინძლეს.
საორიენტაციო შეხვედრა საერთაშორისო სტუდენტებისთვის
1-ლ სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის საგარეო ურთიერთობების დეპარტამენტმა, საერთაშორისო გაცვლითი პროგრამისა და ხარისხის მაძიებელ სტუდენტებს, საფრანგეთიდან, მექსიკიდან, გერმანიიდან და ირანიდან , საორიენტაციო შეხვედრაზე უმასპინძლა.
ეკონომიკის სკოლის საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამების დეპარტამენტის დირექტორის ვიზიტი რუმინეთში
16-20 ივლისს, Erasmus + International Staff Week 2018-ის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტის ეკონომიკის სკოლის საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამების დეპარტამენტის დირექტორი, ნინო კახიანი, რუმინეთში, ბაბეშ-ბოლაის უნივერსიტეტს (Babes- Bolyai University, Romania) ეწვია.
შეხვედრა რუზომბეროკის კათოლიკური უნივერსიტეტის წარმომადგენელთან
17 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტს რუზომბეროკის კათოლიკური უნივერსიტეტის, სლოვაკეთი, განათლების ფაკულტეტის საგარეო ურთიერთობებისა და პიარის დეპარტამენტის წამომადგენელი, დოქტორი პიტერ ნემეცი ესტუმრა
კავკასიის ეკონომიკის სკოლის დეკანის ვიზიტი ლუბლიანაში
2-6 ივლისს, კავკასიის ეკონომიკის სკოლის დეკანი, იოსებ ბერიკაშვილი ერაზმუს+ აკადემიური მობილობის ფარგლებში ლუბლიანას უნივერსიტეტში იმყოფებოდა.
როლანდ ზარზიცკის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
18-21 ივნისს, კავკკასიის უნივერსიტეტს ერაზმუს+ ის პარტნიორი უნივერსიტეტიდან (Collegium Civitas, Poland) ვიცე-რექტორი აკადემიურ დარგში, როლანდ ზარზიცკი ესტუმრა.
DAAD-ის წარმომადგენლების შეხვედრა სტუდენტებთან
21 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტში გერმანიის აკადემიური გაცვლითი სამსახურის თბილისის საინფორმაციო ცენტრის წარმომადგენლებმა სტუდენტებთან საინფორმაციო შეხვედრა გამართეს.
აისეკ საქართველოს წარმომადგენლების ვიზიტი
7 ივნისს, კავკასიის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა "აისეკ საქართველოს" წარმომადგენლებს.
CSL-ის ლექტორის ვიზიტი რიგის უმაღლეს სამართლის სკოლაში
23 – 29 მაისს, კავკასიის სამართლის სკოლის ლექტორი არჩილ ბორჯაძე ერაზმუს+აკადემიური მობილობის ფარგლებში რიგის უმაღლეს სამართლის სკოლას ეწვია.