ანჟერის უნივერსიტეტის დელეგაციის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
18 მარტს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტმა, ანჟერის უნივერსიტეტის (Université d’Angers) წარმომადგენლებს: ენოლოგ, ჟან-მიშელ მონიესა (de Jean-Michel MONNIER) და ამავე უნივერსიტეტის საერთაშორისო სამსახურის წარმომადგენელს, გიორგი კონრად-კუტაშვილს (George CONRAD-KUTASHVILI) უმასპინძლა.
აღსანიშნავია, რომ ანჟერის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებთან ერთად, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსს სტუმრობდნენ: ფრანგულ-ქართული უნივერსიტეტის კოორდინატორი,დავიდ ტერტრი (David Tertre), საფრანგეთის საელჩოს სამეცნიერო და საუნივერსიტეტო ატაშე, ნასტასია დომპსი (Nastasia Dhomps) და კამპუს ფრანსის წარმომადგენელი, ნათია მსხალაძე.
საფრანგეთის დელეგაციის ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა კავკასიის უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტთან, ბუბა ლეჟავასთან და კავკასიის ტურიზმის სკოლის დეკანთან, ნინო კალანდაძესთან. შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა ისაუბრეს თანამშრომლობის შესაძლებლობებზე, როგორც სტუდენტთა, ისე აკადემიური პერსონალის გაცვლის საკითხებზე ერაზმუს+ კრედიტ მობილობის ფარგლებში, აგრეთვე მოკლევადიანი პროგრამების ერთობლივად განხორციელებაზე ტურიზმის მიმართულებით.
ანჟერის უნივერსიტეტის (Université d’Angers) ტურიზმის სკოლა - ESTHUA,  ყველაზე მასშტაბური ტურიზმის სკოლაა საფრანგეთში პროგრამების ფართო არჩევანითა და საერთაშორისო გამოცდილებით.

On March 18, The Department of International Relations and Projects of Caucasus University hosted the representatives of the Université d’Angers: oenologist, Jean-Michel Monnier and George Conrad-Kutashvili, representative of the International Service of the same university.
It should be noted that together with the representatives of the University of Angers, the campus of the Caucasus University was visited by: Executive Manager of the French-Georgian University, David Tertre, the Scientific and University Attaché of the French Embassy, Nastasia Dhomps and Natia Mskhaladze, a representative of Campus Francis.
Within the framework of the visit of the French delegation, a working meeting was held with the Vice President of the Caucasus University, Buba Lezhava, and the Dean of the Caucasus School of Tourism, Nino Kalandadze. During the meeting, the parties discussed the possibilities of cooperation, exchange of both students and academic staff within the framework of Erasmus + Credit Mobility, as well as the joint implementation of short-term programs in the field of tourism.