კავკასიის უნივერსიტეტი აცხადებს მობილობას 2025-2026 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრისათვის.
პროგრამების, ვაკანტური ადგილებისა და ფასების ჩამონათვალი შეგიძლიათ ნახოთ აქ და ელექტრონულ პორტალზე: students.emis.ge
მობილობის წესით ჩასარიცხ პირთა ელექტრონულ პორტალზე (students.emis.ge) რეგისტრაციის ვადა განსაზღვრულია 2025 წლის 25 აგვისტოდან - 2025 წლის 9 სექტემბრის 18.00 საათამდე.
ელექტრონულ პორტალზე მობილობის შედეგების გამოქვეყნების ვადა - 12 სექტემბერი
მობილობის წესებისა და პროცედურების შესახებ დაწვრილებითი ინფორმაციის მისაღებად დაგვიკავშირდით შემდეგ ნომერზე: 2377777, იხ. კავკასიის უნივერსიტეტის ვებ-გვერდი ან იხ. განათლების მართვის საინფორმაციო სისტემის ვებ-გვერდი.
- ელექტრონულ პორტალზე დადებითი შედეგის შემთხვევაში სტუდენტის კავკასიის უნივერსიტეტში გამოცხადების და საჭირო საბუთების წარმოდგენის ვადებია - 12-16 სექტემბერი;
- შემოქმედებითი ტური/გასაუბრება - 12-16 სექტემბერი;
- უნივერსიტეტში გადმოსვლის მსურველ სტუდენტთა კრედიტების აღიარება, აღიარებული კრედიტების გაცნობა და წერილობითი განცხადებით დადასტურება – 16-19 სექტემბერი;
- მობილობით ჩასარიცხ პირთა შესახებ ბრძანების პროექტის მომზადება და საგანმანათლებლო დაწესებულებების რეესტრში ელექტრონულად ასახვა - 22 სექტემბერი.
გრაფიკული დიზაინის საბაკალავრო პროგრამაზე სტუდენტთა მობილობით ჩარიცხვა ხდება შემოქმედებითი ტურის წარმატებით გავლის შემდეგ. იმ შემთხვევაში თუ მობილობის მსურველ სტუდენტს სხვა უმაღლეს საგანამანათლებლო სასწავლებელში წარმატებით აქვს გავლილი შემოქმედებითი ტური ხატვაში, მას არ მოეთხოვება ტურის გავლა. ხოლო თუ მობილობით გადმომსვლელს არ აქვს გავლილი შემოქმედებითი ტური სხვა უნივერსიტეტში, მათთვის 12-16 სექტემბერს დაინიშნება გასაუბრება კავკასიის უნივერსიტეტში.
სტუდენტმა გასაუბრებაზე უნდა წარმოადგინოს მის მიერ შესრულებული ნამუშევარი (ნახატი, ჩანახატი (სკეჩი) კომპიუტერული პროგრამით შემუშავებული ნამუშევარი, ან თუნდაც ვიდეო) ნებისმიერ მისთვის სასურველ თემაზე. სტუდენტი მოახდენს ნამუშევრების წარდგენას/პრეზენტაციას და უპასუხებს კომიიის მიერ დასმულ შეკითხვებს. გასაუბრების წარმატებით გავლის შემდეგ, კომისია განიხილავს მისი მობილობის განცხადებას.

Caucasus University announces mobility for the fall semester of the 2025-2026 academic year.
A list of programs, vacancies and prices can be found here and on the electronic portal: students.emis.ge
The registration period for persons enrolled on the electronic portal for mobility students (students.emis.ge) is set from August 25, 2025 to September 9, 2025, until 18:00.
The deadline for publishing mobility results on the electronic portal is September 12.
For more information about mobility rules and procedures, please contact us at the following number: 2377777, see the Caucasus University website or see the Education Management Information System website.
• In case of a positive result on the electronic portal, the deadlines for the student to appear at Caucasus University and submit the necessary documents are: September 12-16;
• Creative Tour/Interview - September 12-16;
• Recognition of credits for students wishing to transfer to the university, introduction to recognized credits and confirmation by written application - September 16-19;
• Preparation of a draft order on mobile enrollment and electronic recording in the register of educational institutions - September 22.
Student mobility enrollment in the Graphic Design Bachelor's Program occurs after successfully completing the Creative Tour. If a student wishing to participate in mobility has successfully completed a creative tour in drawing at another higher education institution, he/she is not required to complete the tour. If the mobility student has not completed a creative tour at another university, they will be scheduled for an interview at Caucasus University on September 12-16.
During the interview, the student must present a work of his/her own creation (a drawing, a sketch, a work developed using a computer program, or even a video) on any topic of his/her choice. The student will present their work and answer questions posed by the committee. After successfully passing the interview, the committee will review their mobility application.
The required documents are:
1. Application;
2. Certificate of student status;
3. Duly certified copies of all legal acts determining the student's status;
4. Student's study card (mark sheet);
5. Copy of identity document;
6. Notarized copy of the document confirming the completion of the previous educational level (in case of mobility for a bachelor's degree) - Notarized copy or original of the certificate, in case of mobility for a master's degree - a notarized copy of the bachelor's diploma and supplement, in case of mobility for a doctoral degree - a notarized copy of the master's diploma and supplement);