22 სექტემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსში, რიგით მერვე საფეხბურთო ჩემპიონატი "ფეფეს თასი 2025“ დაიწყო.
აღსანიშნავია, რომ ჩემპიონატი კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტის, გიორგი ნიშნიანიძის (ფეფეს) სახელს ატარებს და უკვე მერვე წელია, კავკასიის უნივერსიტეტში ტარდება.
წლევანდელი ლიგის ჩემპიონატი გახსნა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა კახა შენგელიამ და გიორგი ნიშნიანიძის მამამ მამუკა ნიშნიანიძემ.
2025 წლის ლიგაში მონაწილეობას იღებს, როგორც ქართველი, ასევე უცხოელი სტუდენტებისგან დაკომპლექტებული 43 და კავკასიის უნივერსიტეტის ადმინისტრაციის ერთი გუნდი. თამაშებს უძღვებიან საქართველოს ფეხბურთის ფედერაციიდან მოწვეული მსაჯები.
„ფეფეს თასი 2025“-ის ფინალი 8 ოქტომბერს ჩატარდება, სადაც საპრიზო ადგილზე გასული გუნდები გამოვლინდებიან.
პირველ ადგილზე გასულ გუნდს გადაეცემა "ფეფეს თასი 2025“-ის გარდამავალი თასი, ასევე პირველ, მეორე და მესამე ადგილზე გასულ გუნდებს, კავკასიის უნივერსიტეტისგან გადაეცემათ 1000, 750 და 500 ლარიანი სასაჩუქრე ვაუჩერები.
პირველ ადგილზე გასული გუნდი მომდევნო ერთი წლის განმავლობაში უნივერსიტეტის სახელით იასპარეზებს სხვადასხვა ჩემპიონატში.
ჩემპიონატის სპონსორები არიან: Sandora Georgia, Red Bull, ჩემპიონთა აკადემია, ბარსელონას ოფიციალური მაღაზია საქართველოში, goliati.ge.

On September 22, the eighth football championship “Fefe Cup 2025” began on the campus of Caucasus University.
The championship is named after a CU student Giorgi Nishnianidze (Fefe) and has been held at the university for the eighth year.
This year’s championship was opened by Caucasus University President, Kakha Shengelia and Giorgi Nishnianidze’s father, Mamuka Nishnianidze.
43 teams are participating in the 2025 league, consisting of both Georgian and foreign students and a team made up of Caucasus University administration members. The games will be refereed by Georgian Football Federation referees.
The final of the “Fefe Cup 2025” will be held on October 8, where the winning teams will be announced.
The team in first place will be awarded the "Fefe Cup 2025" transitional trophy. The first, second and third-place teams will be awarded gift vouchers of 1000, 750 and 500 GEL from Caucasus University.
The team in first place will compete in various championships on behalf of the university for the next year.
The championship is sponsored by: Sandora Georgia, Red Bull, Champions Academy, Barcelona's official store in Georgia, goliati.ge.