ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტის ექსპერტების სამუშაო შეხვედრა აკადემიურ პერსონალთან
9 ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტში ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტის ექსპერტების სამუშაო შეხვედრა გაიმართა აკადემიურ პერსონალთან, რომელსაც წარუძღვნენ ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები: ბობ სმიტი (Lean Startup-ის  პროგრამირების  და აშშ -ს ეროვნული სამეცნიერო ფონდის (NSF) ინოვაციების კორპუსის (I-Corps) პროგრამირების დირექტორი) და კერი სლატერი (საერთაშორისო სამეწარმეო პროგრამების მენეჯერი).
შეხვედრას კავკასიის უნივერსიტეტის ბიზნესის, ტექნოლოგიებისა და ტურიზმის სკოლის ლექტორები ესწრებოდნენ. მხარეებმა ერთმანეთს გაუზიარეს გამოცდილება სამეწარმეო განათლების, სასწავლო პროცესში ინოვაციური მიდგომების გამოყენების და წახალისების მექანიზმების შესახებ. ასევე ისაუბრეს კვლევის კომერციალიზაციის მნიშვნელობასა და აუცილებლობაზე. აღსანიშნავია, რომ ექსპერტებთან ერთად სამუშაო შეხვედრას დისტანციურად ესწრებოდნენ ქეთი ფრეი, GW ბიზნესის სკოლის მეწარმეობის ცენტრის დირექტორი და მიშელ ჰარპენი ტექნოლოგიების გადაცემის ოფისის წარმომადგენელი.
ექსპერტებმა პროფესორებს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს ჯორჯ ვაშინგტონის უნივერსიტეტში მეწარმეობის, ინოვაციების და კვლევის კომერციალიზაციის მიმართულებით არსებულ პროგრამებზე, პროექტებსა და სერვისებზე.
შეხვედრის ბოლოს, კითხვა-პასუხის რეჟიმში დისკუსია გაიმართა ძირითადი თემატიკის გარშემო, ექსპერტებმა კონკრეტული რეკომენდაციები და პრაქტიკული რჩევები გაუზიარეს აკადემიურ პერსონალს, აგრეთვე განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობები.
კავკასიის უნივერსიტეტი ჯორჯ-ვაშინგტონის წარმომადგენლებს „უნივერსიტეტების შესაძლებლობების განვითარების პროგრამის“ (UCBP) ფარგლებში მასპინძლობს,  რომელიც ხორციელდება საერთაშორისო განათლების ამერიკული საბჭოების ადმინისტრირებითა და საქართველოში აშშ-ის საელჩოს ფინანსური მხარდაჭერით.

On November 9, a work meeting of George Washington University experts with academic staff was held at Caucasus University, led by George Washington University representatives: - Bob Smith, Director of Lean Startup Programming and US National Science Foundation (NSF) Innovation Corps (I-Corps) Programming and Kerry Slater, Manager of International Entrepreneurship Programs.
The meeting was attended by lecturers from the Caucasus University Business, Technology, and Tourism School. The parties exchanged information about their experiences with entrepreneurship education, the use of innovative approaches in the educational process, and incentive mechanisms. They also discussed the significance and necessity of research commercialization. It is worth noting that Kathy Frey, director of the Center For Entrepreneurial Excellence at the George Washington University School of Business, and Michael Harpen, a representative of the Technology Commercialization Office, both attended the meeting remotely.
The experts provided the professors with detailed information on the entrepreneurship, innovation, and research commercialization programs, projects, and services available at George Washington University.
At the end of the meeting, there was a question-and-answer session on the main topic, experts shared concrete recommendations and practical advice to the academic staff, and opportunities for future collaboration were discussed.
Caucasus University is hosting representatives from George Washington University as part of the "University Capacity Building Program" (UCBP), which is implemented by the administration of the American Council for International Education and funded by the US Embassy in Georgia.