2-6 სექტემბერს, კავკასიის უნივრსიტეტის სახელმწიფო მართვისა და მედიის სკოლის სტუდენტები - ქეთევან კანთელაძე, ირინა მუგდუსი და ავდინა ჯაოშვილი გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს მიერ დაფინანსებული პროექტის - „მედია დიალოგი დემოკრატიისა და მშვიდობისათვის“ ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრებზე იმყოფებოდნენ ერევანში, სომხეთში.
შეხვედრების მთავარი მიზანი პროექტის მონაწილე ქვეყნებში (გერმანია, საქართველო, ბელორუსია, სომხეთი, უკრაინა) არსებული პოლიტიკური და სოციალური მედიის პრობლემების განხილვა იყო. პროექტის ფარგლებში მონაწილეები გადანაწილდნენ დებატების, აუდიო-ვიზუალურ და ფოტო/ბლოგის სამუშაო ჯგუფებში.
დებატჯგუფის მონაწილეებმა განიხილეს ისეთი საკითხები, როგორიცაა: სიძულვილის ენა, კონფლიქტების გაშუქება მედიაში, ყალბი ინფორმაცია, პროპაგანდა. მონაწილეებმა ამასთანავე, წარმოადგინეს პრეზენტაცია 2008 წლის რუსეთ - საქართველოს ომის შესახებ.
ბლოგჯგუფის მონაწილეები და პროექტის ორგანიზატორები შეხვდნენ სომხეთის ჟურნალისტური გაერთიანების წარმომადგენელს და ისაუბრეს რა თვისებები უნდა ჰქონდეს წარმატებულ ჟურნალისტს. პროექტის ფარგლებში ისინი ასევე შეხვდნენ სამხედრო პოლიციის ლეიტენანტს, რომელმაც განიხილა ყარაბახის კონფლიქტის გავლენა ხავერდოვან რევოლუციაზე.
აუდიო-ვიზუალურმა ჯგუფმა მოამზადა ვიდეო სიძულვილის ენაზე, ხოლო ბლოგის ჯგუფმა შექმნა შესაბამისი მასალა, რომელშიც ასახულია ზემოთხსენებული ორივე ჯგუფის სამუშაო პროცესი.
დასკვნით ნაწილში გაიმართა კონფერენცია, რომლის ფარგლებში მონაწილეებმა შეაჯამეს პროექტის შედეგები.
პროექტის ფარგლებში შემდეგი შეხვედრა დაგეგმილია ამავე წლის 20-27 ოქტომბერს, რომელიც გაიმართება კიევში.

MEDIA DIALOGUE FOR DEMOCRACY AND PEACE - PROJECT WORKSHOP
On September 2-6, students of Caucasus School of Governance and Caucasus School of Media - Ketevan Kanteladze, Irina Mugdusi and Avdina Jaoshvili visited Yerevan, Armenia, within the framework of the project "Media Dialogue for Democracy and Peace" funded by the German Ministry of Foreign Affairs.
The main purpose of the meetings was discussion of the political and social media problems in the participating countries (Germany, Georgia, Belarus, Armenia and Ukraine). Within the project, participants were divided into debates, audio-visual and photo/blog work groups.
The debate participants discussed topics such as hate speech, media coverage of conflicts, fake news, propaganda, etc. The participants also made a presentation on the 2008 Russia - Georgia war.
The members of the blogging group and project organizers met with a representative of the Armenian Journalists' Union and discussed what qualities a successful journalist should have. As part of the project, they also met with a military police lieutenant who discussed the impact of the Karabakh conflict on the Velvet Revolution.
The audio-visual team produced a video on hate speech, and the blog team produced relevant material illustrating the workflow of both groups mentioned above.