მედია დიალოგი დემოკრატიისა და მშვიდობისათვის - პროექტის სამუშაო შეხვედრა
20-27 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვისა და მედიის სკოლის სტუდენტები - ქეთევან კანთელაძე, ირინა მუგდუსი და ავდინა ჯაოშვილი გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს მიერ დაფინანსებული პროექტის - „მედია დიალოგი დემოკრატიისა და მშვიდობისათვის“ ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრაზე იმყოფებოდნენ კიევში, უკრაინაში.
შეხვედრის მთავარი მიზანი გახლდათ პროექტის მონაწილე ქვეყნებში (გერმანია, საქართველო, ბელორუსია, სომხეთი, უკრაინა) არსებული პოლიტიკური და სოციალური მედიის პრობლემების განხილვა.
მონაწილეები პროექტის ფარგლებში შეხვდნენ უკრაინის წამყვანი რადიოსა და ტელევიზიების წარმომადგენლებს და ადამიანის უფლებების დამცველებს. მათ  განიხილეს ისეთ საკითხები, როგორიცაა, სიძულვილის ენა და კონფლიქტები. სამუშაო პროცესი ასახულია მონაწილეთა მიერ შექმნილ ვიდეო-მასალებსა და ბლოგებში.

Workshop in the framework of the project – Media Dialogue for Democracy and Peace
On the 20-27th of October, in the framework of the project – Media Dialogue for Democracy and Peace, funded by the Federal Foreign Office of Germany, workshop was held in Kiev, Ukraine. On behalf of Caucasus University, students – Ketevan Kanteladze, Irina Mugdusi and Avdina Jaoshvili have attended the above-mentioned workshop.
The main objective of the workshop was to discuss the existing problems in political and social media in participant countries.
Participants had the opportunity to meet with leading Radio and TV broadcastings of Ukraine in the frames of project as well as professionals in the field of human rights. The group discussed the following issues: no hate speech and reporting conflicts. All the activities of the project are recorded in the video and blogs written by the participants.