ERASMUS+ -ის ინსტიტუციური განვითარების პროექტის ,,უნივერსიტეტების როლი რეგიონის განვითარებაში“ შეხვედრა სანტიაგო დე კომპოსტელაში
6 აპრილი 2022
2022 წლის 29-31 მარტს, სანტიაგო დე კომპოსტელას უნივერსიტეტმა (ესპანეთი), როგორც ევროკავშირის ERASMUS+ -ის ინსტიტუციური განვითარების პროექტის - ,,უნივერსიტეტების როლი რეგიონის განვითარებაში (Role of Universities in the Regional Development - RURD) - მონაწილე უნივერსიტეტმა პროექტის შეხვედრას უმასპინძლა.
შეხვედრაზე რეგიონული უნივერსიტეტების წარმომადგენლებმა შეაჯამეს პროექტის განვლილი ეტაპის აქტივობები, წარადგინეს შესაბამისი ანგარიშები, საბოლოო გადაწყვეტილებები პროექტის შემაჯამებელი კონფერენციის შესახებ და დაგეგმეს სამომავლო აქტივობები
კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან შეხვედრაში მონაწილეობას იღებდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტის დირექტორი ირენა მელუა და საერთაშორისო პროექტების მენეჯერი აკაკი კაპანაძე.
პროექტში ჩართულნი არიან საქართველოს რეგიონული უნივერსიტეტები და 4 ევროპელი პარტნიორი ესპანეთიდან, ავსტრიიდან, ჩეხეთიდან და ლიეტუვადან. პროექტში, ასევე, ჩართულია საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო და განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრი.

UNIVERSIDADE DE SANTIAGO DE COMPOSTELA (USC, Spain) one of the participants of the Erasmus+ CBHE Project “ROLE OF UNIVERSITIES IN THE REGIONAL DEVELOPMENT” (RURD), hosted the meeting on March 29-31, 2022.
At the meeting representatives of Regional Universities overviewed the ongoing phase of the project, presented reports on the LLL courses and Quality Assurance of the Project Implementation, discussed ongoing and future activities, made decisions regarding the final Conference.
Dr. Kakha Shengelia, President of Caucasus University, Irena Melua, Director of International Relations and Projects Department and Akaki Kapanadze, International Projects Manager participated in the meeting from Caucasus University.
Regional Universities of Georgia and four European partners from Spain, Austria, Czech Republic and Lithuania are participants of the Project. The Ministry of Education and Science of Georgia and National Center for Educational Quality Enhancement are also involved in the RURD Project.