ერაზმუს+ ჟან მონეს პროგრამების კონკურსის შედეგები
ერაზმუს + ჟან მონეს პროგრამების ფარგლებში, 2020 წლის კონკურსის შედეგები   გამოცხადდა. კონკურსში კავკასიის უნივერსიტეტის, კერძოდ,  კავკასიის სამართლის სკოლის მიერ წარდგენილმა პროექტმა “ევროკავშირის სამართლებრივი სახე“ გაიმარჯვა.
პროექტის მიზანია ევროპულ ფასეულობათა პოპულარიზაცია, ევროკავშირის სამართლის სწავლებით, ამავდროულად, კვლევითი საქმიანობის გაძლიერება, რომელიც თავის მხრივ გულისხმობს საქართველოს კანონმდებლობის ევროკავშირის კანონმდებლობასთან შედარებით მიმოხილვას, შეფასებას და ასოცირების შეთანმების ვალდებულებათა გათვალისწინებით, რეკომენდაციების მომზადებას ეროვნული სამართლისა და მეცნიერების განვითარებისათვის.
პროექტის ხანგრძლივობაა 24 თვე. მასში ჩართულნი არიან ქართველი და უცხოელი მეცნიერები.
პროექტის კოორდინატორია კავკასიის უნივერსიტეტის ასისტენტ-პროფესორი სოფიო შენგელია, თანა-კოორდინატორი კი, კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი ეკატერინე ქარდავა.

Within the framework of the Erasmus+ Jean Monnet Activities, 2020 call results have been published. The Jean Monnet Project “Legal Face of the EU”, submitted by the Caucasus University, namely Caucasus School of Law has been selected for granting.
The goal of the project is the popularization of European values via learning the EU law. The project also aims to strengthen the research activities, including the comparative review and evaluation of Georgian Legislation in line with the EU law, as well as the elaboration of recommendations for the development of Georgian law and science taking into account the Association Agreement obligations.
The duration of the project is 24 months. The Georgian and foreign scientists will be involved in the project. The Coordinator of the project is the assistant-professor of the CU Sophio Shengelia and the co-coordinator is the associate professor of the CU Eka Kardava.