ერაზმუს მუნდუსის ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამის საწყისი შეხვედრა
კავკასიის უნივერსიტეტი გახდა ერაზმუს მუნდუსის ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამის საერთაშორისო კონსორციუმის ფარგლებში წარდგენილი პროექტის გამარჯვებული. ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამა „Wine Tourism Transitions and Innovations (WINTOUR)“ 2023-2029 წლებში განხორციელდება.
პროექტის  WINTOUR ფარგლებში ღვინის ტურიზმის ერთობლივ სამაგისტრო ინტეგრირებულ პროგრამას წამყვანი უნივერსიტეტები: ესპანეთის ტარაგონას უნივერსიტეტი, საფრანგეთის ბორდოს უნივერსიტეტი და პორტუგალიის პორტოს უნივერსიტეტი კავკასიის უნივერსიტეტთან თანამშრომლობით განახორციელებენ.
15 აპრილს, პროექტის Wine Tourism Transitions and Innovations (WINTOUR) ფარგლებში, საწყისი (kick-off) შეხვედრა დისტანციურ ფორმატში გაიმართა. შეხვედრის მიმდინარეობისას პროექტის კოორდინატორმა მიმოიხილა WINTOUR ინტეგრირებული სამაგისტრო პროგრამის განხორციელების ეტაპები, დაგეგმილი აქტივობები და პარტნიორი ორგანიზაციების ჩართულობის მნიშვნელობა პროგრამის წარმატებით განხორციელებაში.
პროექტში კავკასიის უნივერსიტეტის გარდა ჩართულია 35 ასოცირებული პარტნიორი 12 ქვეყნიდან. პროგრამა ევროკავშირის მხარდაჭერით ხორციელდება.

Caucasus University became the winner of the project submitted within the international consortium of Erasmus Mundus Joint Master’s program. The joint master's programme "Wine Tourism Transitions and Innovations (WINTOUR)" will be implemented in 2023-2029.
Within the framework of the project WINTOUR the joint Master's Integrated Programme in Wine Tourism will be implemented by the leading universities: The university of Tarragona (Spain), the University of Bordeaux (France) and the University of Porto (Portugal) in cooperation with Caucasus University.
On April 15, the project “Wine Tourism Transitions and Innovations (WINTOUR)” Within the framework the initial (kick-off) meeting was held in a remote format. During the meeting, the project coordinator reviewed the implementation stages of the WINTOUR Integrated Master's Program, planned activities and the importance of engagement of partner organizations in the successful implementation of the program.
In addition to Caucasus University, 35 associate partners from 12 countries are involved in the project. The Erasmus Mundus program is implemented with the support of the European Union.