HISTOLAB Fellowship Programme 2023-2024
გაცნობებთ, რომ ევროპის საბჭოსა და ევროკავშირის ერთობლივი პროექტის ფარგლებში გამოცხადდა კონკურსი HISTOLAB Fellowship Programme 2023-2024, რომლის მიზანია ინოვაციების დანერგვა ისტორიის სწავლებაში.
პროექტის ფარგლებში, ევროპის საბჭო გასცემს 4  გრანტს კვლევისა და აკადემიური სტატიის წარმოებისთვის.  კვლევითი ნაშრომი გამოქვეყნდება HISTOLAB-ისა და მისი პარტნიორების მიერ რედაქტირებულ აკადემიურ პუბლიკაციაში.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ დოქტორანტებსა და ისტორიის სწავლებაში ჩართულ პირებს.
პროექტის ფარგლებში დაფინანსებული სტიპენდია მოიცავს:
• პირდაპირი ფინანსური გრანტი მაქსიმუმ 7.000,00 ევროს ოდენობით (70% ანაზღაურდება გრანტის დამტკიცების შემდეგ, სტატიის წარდგენის შემდეგ - 30%);
• არჩევითი კვლევითი ვიზიტი ლაიბნიცის საგანმანათლებლო მედიის ინსტიტუტში (უფასოდ, მოგზაურობისა და ცხოვრების ხარჯები უნდა განხორციელდეს ფინანსური გრანტით)
• უფასო მონაწილეობა HISTOLAB-ის მიერ ორგანიზებულ ღონისძიებაზე - ევროპის ინოვაციების დღეები ისტორიის განათლებაში 2024“ სტრასბურგში

We would like to inform you that within the framework of the joint project of the Council of Europe and the European Union, HISTOLAB Fellowship Programme 2023-2024 has been announced, which aims to introduce innovations in the teaching of history.
Within the project, The Council of Europe intends to award 4 grants for research and academic article production. The research paper will be published in an academic publication edited by HISTOLAB and its partners.
The competition is open to doctoral students and history educators
The scholarship funded under the project includes:
- Direct financial grant with a maximum amount of €7.000,00 (70% will be reimbursed after the grant is approved, after submitting the article - 30%)
- Optional research visit to the Leibnitz Educational Media Institute (free of charge, travel & living costs to be borne by the financial grant).
- Free participation in the event organized by HISTOLAB -"European Innovation Days in History Education 2024" in Strasbourg