Media Dialogue 2021 for Conflict Sensitivity and Research- პროექტის სამუშაო შეხვედრა ქ. კიევში
25-30 ნოემბერს კავკასიის უნივრსიტეტის მედიის სკოლის სტუდენტები - ანა თათეშვილი, ელენე თვაური და მარიამ ბექაია  პროექტის Media Dialogue 2021 for Conflict Sensitivity and Research ფარგლებში   ლვოვის შემდეგ სამუშაო შეხვედრებსა და კონფერენციაზე იმყოფებოდნენ   კიევში, უკრაინაში.
ვიზიტის მიზანი იყო უკრაინაში არსებული პოლიტიკური სისტემების, შეიარაღებული და გაყინული კონფლიქტებისა და მედიის პრობლემების განხილვა. პროექტის ორგანიზატორების
და მონაწილეების ჩართულობით სტუდენტებმა შექმნეს ფოტო/ბლოგის, პოდკასტის, კვლევის და ვიდეოს სამუშაო ჯგუფები და შეიმუშავეს ერთობლივად შესაბამისი მედია პროდუქტები.
ვიზიტისას მონაწილეები და პროექტის ორგანიზატორები შეხვდნენ უკრაინულ ჟურნალისტურ გაერთიანებებს, საქველმოქმედო ფონდის, სატელევეზიო და ონლაინ მედიის  („Revived Soldiers Ukraine”, „DOM”, “Suspline”) წარმომადგენელებს. ამასთან, განხორციელდა სხვადასხვა სახის შემეცნებითი/კულტურული ვიზიტები  კიევში.
დასკვნით ნაწილში გაიმართა კონფერენცია, რომლის ფარგლებშიც მონაწილეებმა შეაჯამეს პროექტის შედეგები.
პროექტი დაფინანსებულია გერმანიის საგარეო საქმეთა სამინისტროს მიერ და ორგანიზებულია  კავკასიის უნივერსიტეტის პარტნიორი გერმანული ორგანიზაციის OK-TV Ludwigshafen ხელმძღვანელობით და მონაწილეობას იღებს სამოქალაქო საზოგადოების წარმომადგენელი ორგანიზაციები, ჟურნალისტთა ასოციაციები, უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებები და ა.შ. გერმანიიდან, საქართველოდან, უკრაინიდან, ბელარუსიიდან, მოლდოვადან და სომხეთიდან.

On November 25-30, students of Caucasus School of Media: Ana Tatehvili, Elene Tvauri and Mariam Bekaia after the city of Lviv visited Kiev, Ukraine, and participated in workshop and Conference within the framework of the project Media Dialogue 2021 for Conflict Sensitivity and Research.
The main purpose of the meetings was discussion of the political systems in Ukraine, armed and frozen conflicts and the media problems. With the involvement of the project organizers and participants, the students formed photo/blog, podcast, research and video workgroups and jointly developed relevant media products.
During the visit, the participants and project organizers met with representatives of Ukrainian journalistic associations, the charity organization, TV and online media („Revived Soldiers Ukraine”, „DOM”, “Suspline”). In addition, various cognitive/cultural visits were conducted in the city of Kiev.
In the final part, a conference was held, during which the participants summarized the results of the project.