17 იანვარს, კავკასიის უნივერსიტეტში წიგნის თარგმნის პროგრამა 2023-ის ფარგლებში დაფინანსებული წიგნის - ევროკავშირის პოლიტიკა პრეზენტაცია გაიმართა, რომელსაც სხვადასხვა უნივერსიტეტის აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალი ესწრებოდა.
პრეზენტაცია კავკასიის უნივერსიტეტის პროექტების მართვის დეპარტამენტის დირექტორმა აკაკი კაპანაძემ გახსნა, ისაუბრა წიგნი თარგმნის პროგრამის ფარგლებში განხორციელებულ აქტივობებსა და გეგმებზე. მეორე ნაწილში კი წიგნის მთარგმნელმა, ქალბატონმა ხათუნა ბასილაშვილმა ისაუბრა უშუალოდ წიგნის შინაარსობრივ მხარესა და ღირებულებაზე კონტექსტის გათვალისწინებით.
პროექტის ძირითადი მიზანი ქართველი სტუდენტებისათვის, მკვლევრებისა და დაინტერესებული საზოგადოებისთვის უახლეს კვლევებსა და სახელმძღვანელოებზე ფინანსური და ფიზიკური ხელმისაწვდომობის გაზრდა იყო.
უნივერსიტეტი წიგნის თარგმნის პროგრამა 2024 წლის ფარგლებში კიდევ ერთ წიგნს გამოსცემს, რომლის პრეზენტაციაც მიმდინარე წელს შედგება.

On January 17, a presentation of the book European Union Politics, funded under the 2023 Book Translation Program, took place at Caucasus University. The event was attended by academic and administrative staff from various universities.
The presentation was opened by Akaki Kapanadze, Director of the Project Management Department at Caucasus University, who spoke about the activities and plans implemented under the Book Translation Program. In the second part of the event, the book's translator, Ms. Khatuna Basilashvili, discussed the content and significance of the book in its contextual framework.
The primary goal of the project was to increase financial and physical access to the latest research and textbooks for Georgian students, researchers, and the interested public.
As part of the 2024 Book Translation Program, the university will publish another book, the presentation of which will take place later this year.