30 მაისს, ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული პროექტის „მესამე მისიის ხარისხს და შესაბამისობის გაძლიერება საქართველოს უნივერსიტეტებში“ (SQUARE) ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტის EFMD-ის მენტორები კრისტოფ ტერასი (Christophe Terrasse) და ჟან ბაპტისტ მილარდი (Jean-Baptist Maillard) ეწვივნენ.
მენტორები შეხვდნენ ინოვაციებისა და მეწარმეობის ცენტრის დირექტორ გიორგი ბურდულსა და ცენტრის მენეჯერს ირაკლი სვანიძეს.
შეხვედრაზე ინოვაციებისა და მეწარმეობის ცენტრის წარმომადგენლებმა მენტორებს გააცნეს ცენტრის საქმიანობა, პრე აქსელერაციის პროგრამა და ის ინოვაციური პროექტები, რომლებიც უნივერსიტეტის მესამე მისიის გაძლიერებას უწყობს ხელს. გარდა ამისა, დეტალურად განიხილეს პროექტის ფარგლებში საპილოტედ შერჩეული პროექტი „დაიწყე სტარტაპი ნულიდან“ , რომელიც მიზნად ისახავს საქართველოს რეგიონებში მოქმედ ტექნოპარკებთან თანამშრომლობის გაღრმავებას, ტექნოპარკების ბენეფიციარებისთვის პრაქტიკული ვორკშოპების ჩატარებასა და სტარტაპ იდეების განვითარების ხელშეწყობას.
EFMD-ის მენტორებმა დადებითად შეაფასეს მიმდინარე საპილოტე პროექტი. ცენტრის წარმომადგენლებმა მენტორებს გაუზიარეს მათი ცოდნა და გამოცდილება მესამე მისიის პროექტების განხორციელებასა და მათი გავლენის შეფასების შესახებ, მხარეებმა ასევე ისაუბრეს სამომავლო თანამშრომლობასა და გეგმებზე.
ერაზმუს პლიუსის პროექტი SQUARE-ი მიზნად ისახავს მესამე მისიის (3M) ხარისხისა და რელევანტურობის გაძლიერებას ქართულ უნივერსიტეტებში, მისი გავლენის, მასშტაბისა და აღიარების უზრუნველყოფას. SQUARE პროექტი ხელს შეუწყობს კულტურულ ევოლუციას და სარგებელს მოუტანს მთლიანად ქართულ საზოგადოებას.

On May 30, within the framework of the European Commission-funded project "Strengthening the quality and relevance of the 3rd mission in Georgian Universities" (SQUARE), EFMD mentors Christophe Terrasse and Jean-Baptist Maillard visited Caucasus University.
The mentors met with Giorgi Burduli, Director of the Center for Innovation and Entrepreneurship and Irakli Svanidze, the center manager.
At the meeting, representatives of the Center for Innovation and Entrepreneurship introduced the activities of the Center, the pre-acceleration program and the innovative projects that contribute to the strengthening of the university's third mission. In addition, representatives discussed in detail the project” start a startup from zero”, which aims to deepen cooperation with technoparks operating in the regions of Georgia, conduct practical workshops for beneficiaries of technoparks and promote the development of startup ideas. EFMD's mentors positively assessed the ongoing pilot project.
The representatives of the center shared their knowledge and experience with the mentors about the implementation of the third mission projects and their impact assessment, and the parties also discussed future cooperation and plans.