CIF-ის მიერ დაფინანსებული პროექტის "სადოქტორო განათლების ინტერნაციონალიზაცია საქართველოს უმაღლეს სასწავლებლებში" ფარგლებში, გრძელდება ტრენინგების სერიები დოქტორანტებისა და მათი ხელმძღვანელებისთვის.
გიზიარებთ სამი დაგეგმილი კურსის შესახებ ინფორმაცის და რეგისტრაციის ბმულს:
1.კვლევის პასუხისმგებლობიანად წარმართვა — მარიეტე ვან დერ ჰოვენი (ამსტერდამის უნივერსიტეტის სამედიცინო ცენტრი) და რუსუდან სანაძე (თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი).
კურსზე რეგისტრაციის ბოლო ვადაა: 28 მარტი 18:00; დაინტერესების შემთხვევაში გაიარეთ რეგისტრაციას მითითებულ ბმულზე.
კურსის დაწყების თარიღია 31 მარტი, სილაბუსი იხილეთ მითითებულ ბმულზე.
2.მენტალური ჯანმრთელობის ცნობიერება და კეთილდღეობა — ნინო ოკრიბელაშვილი (თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი).
კურსზე რეგისტრაციის ბოლო ვადაა: 29 მარტი, 18:00; დაინტერესების შემთხვევაში გაიარეთ რეგისტრაცია მითითებულ ბმულზე.
კურსის დაწყების თარიღია 1 აპრილი, სილაბუსი იხილეთ მითითებულ ბმულზე.
3.დოქტორანტის პროფესიული განვითარების მხარდაჭერა — მონიკა ტასა (ტარტუს უნივერსიტეტი).
კურსზე რეგისტრაციის ბოლო ვადაა: 5 აპრილი, 18:00; დაინტერესების შემთხვევაში გაიარეთ რეგისტრაცია მითითებულ ბმულზე.
კურსის დაწყების თარიღია 17 აპრილი, სილაბუსი იხილეთ მითითებულ ბმულზე.
ტრენინგზე დამსწრეთა რაოდენობა შეზღუდულია – მაქსიმუმ 30 მონაწილე. რეგისტრაცია შეუძლიათ კავკასიის უნივერსიტეტის, აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის დოქტორანტებსა და მათ ხელმძღვანელებს.
აღნიშნულ კურსებზე შერჩევის შემთხვევაში, მონაწილეს მოეთხოვება ტრენინგის სილაბუსით გათვალისწინებული ყველა შეხვედრაზე ონლაინ დასწრება და ყველა დავალების შესრულება სერტიფიკატის მისაღებად.
პროექტი ხორციელდება თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის კოორდინატორობით, ხოლო პარტნიორები არიან კავკასიის უნივერსიტეტი და აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი.
დამატებითი კითხვების შემთხვევაში გთხოვთ დაუკავშირდეთ პროექტის კოორდინატორს – irma.grdzelidze@tsu.ge ან ასისტენტს sopio.idadze@tsu.ge

As part of the CIF-funded project "Internationalization of Doctoral Education in Georgian Universities," starts training sessions for Doctorate Candidates and Supervisors.
We are sharing you information and registration link of three planned training:
1.Responsible Conduct of Research by Mariette vd Hoven from Amsterdam University Medical Centre and Rusudan Sanadze from Tbilisi State University.
Registration deadline is March 28 18:00, in case of interest, you can register on the following link.
Courses start date is March 31, you can see syllabus on the following link.
2.Mental Health Awareness and Wellbeing by Nino Okribelashvili from Tbilisi State University.
Registration deadline is March 29 18:00, in case of interest, you can register on the following link
Courses start date is April 1,you can see syllabus on the following link.
3.Supporting the professional development of a doctoral candidate by Monika Tasa from University of Tartu.
Registration deadline is April 5 18:00, in case of interest, you can register on the following link.
Course start date is April 17, you can see syllabus on the following link.
The number of participants is limited to a maximum of 30. Doctoral students and their supervisors from Caucasus University, Akaki Tsereteli State University, and Tbilisi State University are eligible to participate.
Selected participants will be required to attend all sessions online outlined in the syllabus and complete all assignments to receive a certificate.
The project is coordinated by Tbilisi State University, partnership with Caucasus University and Akaki Tsereteli State University.