ევროპული სამართლისა და საჯარო მმართველობის სკოლა, ათენი, საბერძნეთი (European Law and Governance School, ELGS), ევროპული საჯარო მმართველობის ორგანიზაციასთან (EPLO, European Public Law Organization) თანამშრომლობით, აცხადებს მონაწილეთა მიღებას საზაფხულო პროგრამებისთვის.
შემოთავაზებული საზაფხულო პროგრამები და საფასური არის შემდეგი:
- Global Administrative Law(მხოლოდ ონლაინ ფორმატში) – 25-29 ივლისი - 300 ევრო (მაგისტრანტებისა და დოქტორანტურის სტუდენტებისთვის);
- Migration Summer School– 25-31 ივლისი, ათენი - 400 ევრო. (სამივე საფეხურის სტუდენტებისთვის);
- Artificial Intelligence– 25-29 ივლისი, ათენი - 250 ევრო (მაგისტრანტებისა და დოქტორანტურის სტუდენტებისთვის).
კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს ორგანიზატორები სთავაზობენ სტიპენდიებს. სტიპენდიის ოდენობა განისაზღვრება შიდა შერჩევის შედეგად, დანომინირებული სტუდენტების მონაცემების საფუძველზე და გეცნობებათ დამატებით.
შიდა შესარჩევ კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად, კავკასიის სამართლის სკოლის აქტიურმა სტუდენტებმა უნდა წარმოადგინონ შემდეგი დოკუმენტები:
- ინგლისური ენის მინიმუმ B2 დონეზე ფლობის დამადასტურებელი ცნობა/სერტიფიკატი (IELTS - 6; TOEFL - 78);
- რეკომენდაცია ფაკულტეტიდან (დეკანი/პროფესორი).
შერჩევის პროცესში უპირატესობა მიენიჭებათ მაღალი აკადემიური მოსწრებისა და საერთაშორისო სერტიფიკატის (IELTS, TOEFL) მფლობელ სტუდენტებს.
კანდიდატებმა დოკუმენტები უნდა წარმოადგინონ ელექტრონული ფორმით 2022 წლის 20 ივნისის ჩათვლით შემდეგ ელექტრონულ მისამართზე: ir@cu.edu.ge
გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ პროგრამის ფარგლებში არ არის დაფინანსებული მგზავრობისა და საცხოვრებლის ხარჯები, და ეს ხარჯები თავად სტუდენტმა უნდა გაწიოს.
პროგრამების შესახებ დეტალური ინფორმაცია ხელმისაწვდომია ბმულზე.
პროგრამაში მონაწილეობის შესახებ დამატებითი შეკითხვების შემთხვევაში, გთხოვთ, მიმართოთ კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტს, მეორე სართული, B25.

European Law and Governance School, ELGS, in partnership with EPLO, European Public Administration Organization, is announcing admissions for summer programs.
The offered summer programs and fees are as follows:
Global Administrative Law (online only) - July 25-29 - € 300 (for postgraduate and doctoral students);
Migration Summer School - July 25-31, Athens - 400 euros. (For students of all three levels);
Artificial Intelligence - July 25-29, Athens - 250 euros (for postgraduate and doctoral students).
Organizers offer scholarships to Caucasus University students. The amount of the scholarship is determined by internal selection, based on the data of the nominated students, and you will be notified additionally.
To participate in the internal selection competition, active students of the Caucasus School of Law must submit the following documents:
• Mark sheet (minimum GPA 3.0);
• Certificate of proficiency in English at least B2 level (IELTS - 6; TOEFL - 78);
• Recommendation from the faculty (Dean / Professor).
Students with high academic achievement and international certification (IELTS, TOEFL) will be given preference in the selection process.
Candidates must submit the documents in electronic form by June 20, 2022 to the following e-mail address: ir@cu.edu.ge
Please note that the program does not cover travel and accommodation expenses, and these expenses must be covered by the student.
Detailed information about the programs is available at the link.
If you have any further questions on the program, please contact the Caucasus University Department of International Relations and Projects, 2nd floor, B25.