საზაფხულო სკოლა "ევროკავშირი, გაერო და გლობალური მმართველობა" 2021
გაცნობებთ, რომ Leiden University (ჰააგა) საზაფხულო სკოლის "ევროკავშირი, გაერო და გლობალური მმართველობა" ფარგლებში, აცხადებს მონაწილეების მიღებას. აღნიშნული პროგრამა ტარდება ჰააგაში 2021 წლის 14-25 ივნისს ევროკომისიისა და ჟან მონეს პროექტის მხარდაჭერით.
პროგრამაში მონაწილეობა შეუძლიათ მაგისტრატურის ან დოქტორანტურის საფეხურის სტუდენტებს.
• გართიანებული ერები და რეგიონალური ინტეგრაცია;
• ევროკავშირი და გლობალური უსაფრთხოების მართვა;
• ევროკავშირისა და გაერთიანებული ერების ინტერაქცია;
• ევროკავშირი და გლობალური ეკონომიკა, ფისკალკური და გადასახადების მართვა.
საზაფხულო სკოლაში მონაწილეობის საფასური არის 1500 ევრო, რომელიც სრულად არ ფარავს ყველა ხარჯს.
ასევე, არსებობს ნაწილობრივი დაფინანსების (750 ევროს ოდენობით) შესაძლებლობა. კოვიდ-19 თან დაკავშირებით გამოწვეული ვითარების შესაბამისად, იმ შემთხვევაში, თუ პროგრამა ონლაინ იქნება შეთავაზებული, საზაფხულო სკოლის საფასური იქნება 500 ევრო.
აპლიკაციების წარდგენის დედლაინია 2021 წლის 16 აპრილი, ხოლო სტიპენდიის მიღების სურვილის შემთხვევაში, 2021 წლის 16 მარტი.
დამატებითი ინფორმაცია საზაფხულო სკოლის შინაარსობრივ საკითხებთან და რეგისტრაციასთან დაკავშირებით შეგიძლიათ იხილოთ ბმულზე: შეკითხვების შემთხვევაში, გთხოვთ, დაუკავშირდით საკონტაქტო პირს ელექტრონულ ფოსტაზე: EUGOV@fgga.leidenuniv.nl

We would like to inform you that Leiden University (Hague) announced a call for participation of MA and Phd students at the Summer School "The European Union, the United Nations and Global Governance’'. The program will be held in Hague on June 14-25, 2021 by the support of European Commission, Jean Monnet Project.
Among the themes covered are:
- The United Nations and regional integration;
- EU and interactions with the UN;
- EU and global security governance;
- EU and multilateralism, challenges to global climate governance, migration;
- EU and global economic, fiscal and tax governance.
Costs for the Summer School are Euro 1500 (this includes the lectures and activities, a welcome dinner and the transfer to EU institutions in Brussels).
There is an opportunity of partial scholarships of Euro 750. The application deadline for these candidates is 16 March 2021. In case the Summer School has to be offered online due to the current circumstances related to COVID-19, the fee will be reduced to Euro 500.
The deadline for application is 16 March 2021 if you want to be considered for the scholarship. The general application deadline is 16 April 2021. For detailed information about the registration, fees and program content, please open the link.