ფულბრაიტის პროგრამა მკვლევარებისთვის 2023-2024
ამერიკის საელჩო საქართველოში აცხადებს ფულბრაიტის პროგრამას მკვლევარებისთვის 2023-2024 აკადემიური წლისთვის.
პროგრამა განკუთვნილია მკვლევარებისთვის, ლექტორებისთვის და აკადემიური ინსტიტუტების ექსპერტებისთვის. პროგრამის ფარგლებში მონაწილეებს შესაძლებლობა ექნებათ აშშ-ში განახორციელონ პოსტ-სადოქტორო კვლევა, ასევე ჩაატარონ ლექციები ან ორივე ერთად (კვლევა & ლექციები).
პროგრამის ხანგრძლივობა გახლავთ 3-დან 6 თვემდე.
განმცხადებელი უნდა აკმაყოფილებდეს შემდეგ კრიტერიუმებს:
• განმცხადებელი უნდა იყოს საქართველოს მოქალაქე;
• განმცხადებელს უნდა ჰქონდეს დოქტორის ხარისხი,  ან მაგისტრის ხარისხი ევროპული ან ამერიკული უნივერსიტეტისგან;
• განმცხადებელს უნდა ჰქონდეს სასაუბრო და წერითი ინგლისური ენის კომპეტენცია;
• განმცხადებელს უნდა ჰქონდეს J-1 ტიპის ვიზა, რომელიც მოითხოვს გრანტის მიმღების საქართველოში დაბრუნებას გრანტის ამოწურვის შემდეგ მინიმუმ ორი წლით;
• განმცხადებლებმა გამგზავრებამდე უნდა დააკმაყოფილოს სამედიცინო შემოწმება;
განაცხადის წარდგენის ბოლო ვადაა 2022 წლის 10 ნოემბერი (საქართველოს დროით 18:00 სთ).
პროგრამის შესახებ დეტალური ინფორმაციის მისაღებად, ასევე ონლაინ აპლიკაციის ინსტრუქციისთვის, გთხოვთ ეწვიოთ ბმულს.

Fulbright Scholars Program 2023-2024
The American Embassy in Georgia announces the Fulbright program for researchers for the academic year 2023-2024.
The program is intended for researchers, lecturers and experts of academic institutions. Within the framework of the program, participants will have the opportunity to conduct post-doctoral research in the USA, to conduct lectures or both (research & lectures).
The duration of the program is from 3 to 6 months.
The applicant must meet the following criteria:
The applicant must be a citizen of Georgia;
The applicant must have a doctorate degree or a master's degree from a European or American university;
The applicant must have spoken and written English language competence;
The applicant must have a J-1 visa, which requires the grantee to return to Georgia for at least two years after the grant expires;
Applicants must pass a medical examination prior to departure;
The deadline for submitting the application is November 10, 2022 (18:00 Georgian time).
For detailed information about the program, as well as online application instructions, please visit the link.