გაცნობებთ, რომ სომხეთის არქიტექტურისა და მშენებლობის ეროვნული უნივერსიტეტი, ერევანი, (UNACA) ფრანგული არქიტექტურის სკოლების ქსელის, ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის (RéA) 25-ე კონფერენციაში მონაწილეობის მისაღებად იწვევს არქიტექტურის სკოლის წარმომადგენლებს (27 აპრილი - 3 მაისი, 2025).
კონფერენციის მთავარი თემა: “დავიწყებული ტერიტორიები”.
პროგრამაში მონაწილეობა შეუძლიათ არქიტექტურის დარგის პროფესორებსა და სტუდენტებს, რომლებიც წარადგენენ ერთობლივ პრეზენტაციას ფრანგულ ენაზე. გუნდი უნდა შედგებოდეს მაქსიმუმ 4 ადამიანისგან (2 პროფესორი, 2 სტუდენტი).
მონაწილეობის საფასური: 250 ევრო. პროგრამის საფასური მოიცავს განთავსებას, კვებას, შიდა ტრანსპორტირებასა და სასწავლო მასალას. კონფერენცია გაიმართება სომხეთის ისტორიულ მხარეში, გიუმრიში.
დაინტერესებულმა კანდიდატებმა უნდა შეავსონ თანდართული სააპლიკაციო ფორმა და გააგზავნონ ფორმაში მითითებულ მეილის მისამართებზე.
აპლიკაციის გაგზავნის საბოლოო ვადა: 28 თებერვალი, 2025.
შეკითხვების შემთხვევაში გთხოვთ დაუკავშირდეთ კონფერენციის საკონტაქტო პირს მითითებულ მეილის მისამართზე: international@nuaca.am

We hereby inform you that the National University of Architecture and Construction of Armenia (UNACA), Yerevan, invites representatives of architecture schools to participate in the 25th Conference of the French Network of Architecture Schools, Central and Eastern Europe (RéA), taking place from April 27 to May 3, 2025.
Conference Theme: “Forgotten Territories”.
This event is open to both professors and students of architecture, who are invited to present a joint presentation in French. The team should consist of no more than 4 people (2 professors and 2 students).
Participation Fee: 250 euros. The fee covers accommodation, meals, internal transportation, and study materials. The conference will be hosted in the historical region of Gyumri, Armenia.
Interested individuals must complete the attached application form and submit it to the email addresses listed within the form.
Application Deadline: February 28, 2025.
For any questions, please contact the conference coordinator at the following email: international@nuaca.am