გაცნობებთ, რომ ლატვიის განათლების განვითარების სახელმწიფო სააგენტო 2022-2023 სასწავლო წლისთვის საქართველოს მოქალაქე სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალისთვის აცხადებს სტიპენდიებს ლატვიის უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამებისთვის.
- სტუდენტის ცნობა;
- დიპლომის ასლი;
- სასწავლო გეგმის ფორმა;
- უცხო ენის დამადასტურებელი სერტიფიკატის ასლი;
- პირადობის დამადასტურებელი მოწმობის ან პასპორტის ასლი.
- გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ აპლიკანტი უნდა დარეგისტრირდეს სისტემაში, შეავსოს ონლაინ განაცხადი და შემდგომ ატვირთოს საჭირო დოკუმენტები.
სააპლიკაციო პროცესთან დაკავშირებით დეტალური ინფორმაციის სანახავად, გთხოვთ ეწვიეთ მოცემულ ბმულს
დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად, შეგიძლიათ დაუკავშირდეთ ლატვიის განათლების განვითარების სახელმწიფო სააგენტოს უფროს სპეციალისტს შემდეგ ელექტრონული ფოსტის მისამართზე: marika.pira@viaa.gov.lv

State Education Development Agency of the Republic of Latvia invites you to apply for the Latvian state scholarships for BA, MA, Ph.D. studies in Latvian higher education institutions in the 2022/2023 academic year.
Copy of a Letter by the HEI;
Curriculum Vitae (CV);
Letter of Motivation;
Proof of Education;
Letters of Recommendation;
Study Plan;
Copy of Language Certificate;
Copy of ID or Passport.
A list of the countries whose citizens are eligible to apply can be found here.
For further information regarding the application documents and application submission process, please visit the link
In case of queries, you can contact the Senior Specialist of the State Education Development Agency, Marika Pira at the following email address: marika.pira@viaa.gov.lv