ლატვიის სამთავრობო სტიპენდია - 2024/2025
ლატვიის განათლების განვითარების სახელმწიფო სააგენტო 2024-2025 სასწავლო წლისთვის საქართველოს მოქალაქე სტუდენტებისთვის აცხადებს სტიპენდიებს ლატვიის უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებებისსაბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო პროგრამებზე.
დაინტერესებულმა პირებმა ელექტრონულად უნდა წარადგინონ შემდეგი დოკუმენტები:
1. სტუდენტის ცნობა;
2. რეზიუმე;
3. სამოტივაციოწერილი;
4. დიპლომისასლი;
5. 2 სარეკომენდაციოწერილი;
6. სასწავლოგეგმის ფორმა;
7. უცხოენის დამადასტურებელი სერტიფიკატი;
8. პირადობისდამადასტურებელი მოწმობის ან პასპორტის ასლი.
გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ აპლიკანტი უნდა დარეგისტრირდეს სისტემაში, შეავსოს ონლაინ განაცხადი და შემდგომ ატვირთოს საჭირო დოკუმენტები.
სააპლიკაციო პროცესთან დაკავშირებით დეტალური ინფორმაციის სანახავად, გთხოვთ ეწვიეთ მოცემულ ბმულს.
დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად, შეგიძლიათ დაუკავშირდეთ ლატვიის განათლების განვითარების სახელმწიფო სააგენტოს უფროს სპეციალისტს შემდეგ ელექტრონული ფოსტის მისამართზე: marika.pira@viaa.gov.lv

State Education Development Agency of the Republic of Latvia invites you to apply for the Latvian state scholarships for BA, MA, Ph.D. studies in Latvian higher education institutions in the 2024/2025 academic year.
Interested candidates should submit the following documents:
- Copy of a Letter by the HEI;
- Curriculum Vitae (CV);
- Letter of Motivation;
- Proof of Education;
- Letters of Recommendation;
- Study Plan;
- Copy of Language Certificate;
- Copy of ID or Passport.
The documents must be submitted after registering on the online platform.
For further information regarding the application documents and application submission process, please visit the link.
In case of queries, you can contact the Senior Specialist of the State Education Development Agency, Marika Pira at the following email address: marika.pira@viaa.gov.lv