გაცნობებთ, რომ სლოვაკეთის რესპუბლიკის საელჩო საქართველოში აცხადებს აპლიკანტების მიღებას სლოვაკეთის რესპუბლიკის ეროვნული სასტიპენდიო პროგრამის ფარგლებში, 2021/2022 აკადემიური წლის საერთაშორისო მობილობაში მონაწილეობისათვის. შერჩეული კანდიდატები მიიღებენ გამოცდილებას სლოვაკეთის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებსა და კვლევით ორგანიზაციებში.
პროგრამა დაფინანასებულია სლოვაკეთის რესპუბლიკის განათლების, მეცნიერების, კვლევისა და სპორტის სამინისტოს მიერ.
მონაწილეობისათვის განაცხადის წარდგენა შეუძლია:
- მაგისტრატურის სტუდენტებს;
- საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებს (მესამე კურსის მეორე/მესამე სემესტრის და მეოთხე კურსის სტუდენტები);
- სადოქტორო პროგრამის სტუდენტებს,
- უნივერსიტეტის ლექტორებს,
- მკვლევარებს;
- ხელოვანებს.
დაინტერესებულმა პირებმა, გთხოვთ, შეავსოთ სააპლიკაციო ფორმა 2021 წლის 30 აპრილის ჩათვლით.
კონკურსში მონაწილეობისათვის, დამატებით უნდა წარადგინოთ შემდეგი დოკუმენტაცია:
- სარეკომენდაციო წერილები;
- მოწვევის წერილი;
- პუბლიკაციების ჩამონათვალი;
- გეგმა (Program of The Stay).
დამატებითი ინფორმაციისათვის, გთხოვთ, იხილეთ დანართი პროგრამის შესახებ, ეწვიეთ პროგრამის ოფიციალურ ვებ-გვერდს.

We would like to inform you that Embassy of Slovak Republic to Georgia has announced a call for applications of International Mobility Program for 2021-2022 academic year in the frames of the National Scholarship Programme of the Slovak Republic. Selected candidates will gain experience in Higher Education Institutions and Research Organizations of Slovakia. The program is funded by the Ministry of Education, Science, Research and Sports of the Slovak Republic.
Eligible Participants are:
- Students of the second level of higher education (master's students)
- Students of Bachelor level (juniors on the second/third semester and senior students);
- PhD students;
- University teachers;
- Researchers;
- Artists
Please submit your online application including April 30, 2021.
For participating in the program, you should submit the following documentation:
- A Letter of Motivation;
- Letters of Recommendation;
- Invitation Letter;
- List of Publications;
- Program of The Stay.
For farther information, please see the attached file desctibing the program details or visit the program official web-site.