საერთაშორისო კონფერენცია კავკასიის უნივერსიტეტში
27 თებერვალს, კავკასიის უნივერსიტეტში Erasmus + ის ინსტიტუციური თანამშრომლობის პროექტის: „ინვესტირება სამეწარმეო უნივერსიტეტებში კავკასიასა და ცენტრალურ აზიაში - EUCA INVEST”  ფარგლებში საერთაშორისო კონფერენცია გაიმართა.
კონფერენციას ესწრებიან პროექტის ქართული უნივერსიტეტების წარმომადგენლები, ასევე პარტნიორები ყირგიზეთიდან, ამასთან, ევროპელი პარტნიორები გერმანიიდან, პორტუგალიიდან, ჩეხეთიდან და ლიტვიდან.
კონფერენცია გახსნა კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ და მსენელთა წინაშე მისასალმებელი სიტყვით წარადგენენ ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის რექტორი, გიგა ზედანია; ქუთაისის უნივერსიტეტის რექტორი, ლელა კელბაქიანი; საქართველოს ბანკის უნივერსიტეტის რექტორი, აკაკი ხელაძე; საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოს თავმჯდომარე, ავთანდილ კასრაძე და საქართველოს ბანკის ციფრული ბანკინგის ინოვაციების მენეჯერი, გიორგი კინწურაშვილი.
პროექტის ფარგლებში შეიქმნა და განვითარდა crealab-ები ბენეფიციარ, ქართულ და ყირგიზულ უნივერსიტეტებში. კავკასიის უნივერსიტეტში პარტნიორები პროექტის შეჯამებისთვის და სამომავლო გეგმებზე სასაუბროდ შეიკრიბნენ. განიხილეს არსებული პრობლემები და გამოწვევები.

On February 27, Caucasus University held an international conference in the frames of Erasmus + institutional cooperation project: Investment in Entrepreneurial Universities in Caucasus and Central Asia – EUCA INVEST.
The conference was attended by Georgian representatives of the project as well as partners from Kyrgyzstan and European partners from Germany, Portugal, the Czech Republic and Latvia.
The conference was opened by the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia; the attending audience was addressed by the Rector of Ilia State University Dr. Giga Zedania, the Rector of Kutaisi State University Dr. Lela Kelbakiani, the Rector of the Bank Of Georgia University Mr. Akaki Kheladze, the chairman of Georgia’s Innovation And Technology Agency Mr. Avtandil Kasradze and the Manager of Digital Banking Innovation at the Bank of Georgia Mr. Giorgi Kintsurashvili.
In the frames of the project Crealabs were created and developed at the project beneficiary universities in Georgia and Kyrgyzstan. All the partners gathered at Caucasus University to review the project, discuss future plans and discusse the problems and challenges facing them.