გაცნობებთ, რომ მიმდინარე წლის 27-28 ოქტომბერს ბაბეშ-ბოლაის უნივერსიტეტის (BBU) ორგანიზებითა და ერასმუს+ მხარდაჭრით, ჟან მონეს მოდულის ფარგლებში, გაიმართება საერთაშორისო კონფერენცია თემაზე Migration Dynamics and New Trends in European (In)Security.
კვლევითი ნაშრომის წარდგენა შეუძლია, როგორც აკადემიურ პერსონალს, ისე სტუდენტებს (რომელთაც ხელმძღვანელობას გაუწევს პროფესორი) მიგრაციისა და უსაფრთხოების საკითხებზე:
- დაზვერვა და მართვა მდგრადი საიმიგრაციო პოლიტიკისთვის
- საერთაშორისო მიგრაცია და უსაფრთხოება
- მოქალაქეობა, იდენტობა და სოციალური გამოწვევები
კონფერენცია ჩატარდება ონლაინ, zoom პლატფორმის საშუალებით.
საერთაშორისო კონფერენციაში მონაწილეობის მსურველებმა ინგლისურენოვანი აბსტრაქტი (მაქსიმუმ 250 სიტყვის მოცულობის) და სარეგისტრაციო ფორმა უნდა გააგზავნონ 2021 წლის 15 ოქტომბრამდე ელ. ფოსტაზე MigrationConference2019@gmail.com
სრული ნაშრომის გაგზავნის ბოლო ვადაა 25 ოქტომბერი. ის უნდა იყოს ინგლისურ ენაზე შესრულებული, 6500 დან 8000 სიტყვამდე (წყაროებისა და დანართების ჩათვლით).
ნაშრომის გაფორმების მოთხოვნებისა და სხვა დამატებითი ინფორმაციისთვის, გთხოვთ იხილოთ თანდართული ფაილები: დანართი 1. დანართი 2. დანართი 3.

We would like to inform you, that Babeș-Bolyai University (BBU) with the support of the Erasmus+, within the Jean Monnet Module, is organizing international conference Migration Dynamics and New Trends in European (In)Security 27-28 October, 2021.
The paper submission can be done by academicians and students (coordinated by a professor) regarding the migration issues and security studies:
- Intelligence and Governance for sustainable migration policies
- Migration - (In)Security Nexus: International Migration and Security
- Citizenship, Identity and Social Challenges
The conference will be held online, via Zoom.
Abstract in English (max. 250 words) and filled out registration form should be sent by applicants until October, 15th, 2021 to: MigrationConference2019@gmail.com
Submission of papers in English, between 6500 and 8000 words long (this limit includes tables, references, figure captions, footnotes) is until October, 25th.
For more details about the conference and author guidelines, please see attached files: Annex 1. Annex 2. Annex 3.