სასტიპენდიო კონკურსი საზაფხულო კურსებისთვის ესტონეთში
გაცნობებთ, რომ ესტონეთის მთავრობა საბაკალავრო, სამაგისტრო და სადოქტორო საფეხურის სტუდენტებისთვის აცხადებს სასტიპენდიო კონკურსს ესტონეთის უმაღლესი სასწავლო დაწესებულებების საზაფხულო კურსებისთვის.
სტიპენდია მოიცავს კურსის საფასურს 500 ევრომდე და საცხოვრებლის ღირებულებას დღეში 25 ევრომდე, მაქსიმუმ 4 კვირის განმავლობაში.
დაინტერესებულმა პირებმა ონლაინ სააპლიკაციო პლატფორმის მეშვეობით უნდა წარადგინონ შემდეგი დოკუმენტები:
• სააპლიკაციო ფორმა;
• პასპორტის ან პირადობის დამადასტურებელი მოწმობის ასლი;
• ცნობა სტუდენტის სტატუსის შესახებ;
• მიმღები უნივერსიტეტის დასტურის წერილი.
ხელმისაწვდომი კურსები შეგიძლიათ იხილოთ ბმულზე.
გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ უპირველეს ყოვლისა, უნდა დარეგისტრირდეთ სასურველ კურსზე, ხოლო ამის შემდეგ ატვირთოთ დოკუმენტები სასტიპენდიო კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად.
სააპლიკაციო პლატფორმაზე დოკუმენტების ატვირთვა შესაძლებელი იქნება 2022 წლის 1 აპრილიდან 1 მაისამდე.
დამატებითი ინფორმაციისთვის, გთხოვთ ეწვიოთ ბმულს.
შეკითხვების არსებობის შემთხვევაში, გთხოვთ დაუკავშირდეთ ორგანიზატორებს შემდეგ მისამართზეliis.uulman@harno.ee

We would like to inform you, that Estonian Ministry of Education and Research and Education and Youth Board offer scholarships for participation in Summer Schools in Estonian Higher Education Institutions.
Scholarships can be applied by foreign bachelor's, master's, and Ph.D. students who, by the time of applying, have studied in their universities for at least one year.
The scholarship includes a course fee in the amount of up to 500 EUR and the cost of accommodation in the amount of up to 25 EUR per night for a maximum period of 4 weeks. The board transfers and concludes a contract directly to the university organizing the course.
- Application form and motivation letter through an online application system;
- Confirmation of registration from home university containing information on the applicant's level of study, the normal period of studies, and progress towards the degree;
- Confirmation letter from course organizing university (can be sent by e-mail);
- Copy of passport or ID card.
You can find the available courses here.
The application system opens one month before the deadline. The application period is from April 1, 2022, to May 1, 2022.