სასტიპენდიო პროგრამა “STIPENDIUM HUNGARICUM”
გაცნობებთ, რომ განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს სსიპ განათლების საერთაშორისო ცენტრმა გამოაცხადა სასტიპენდიო კურსი “STIPENDIUM HUNGARICUM” უნგრეთში სწავლის მსურველთათვის.
პროგრამა მიზნად ისახავს საქართველოს 80 მოქალაქის (სხვადასხვა აკადემიური საფეხურიდან) დაფინანსებას უნგრეთის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებაში.
განაცხადები მიიღება ტემპუსის საზოგადოებრივი ფონდისა და სსიპ-განათლების საერთაშორისო ცენტრის ვებგვერდებზე-2022 წლის 15 ნოემბრიდან 2023 წლის 16 იანვრამდე (ცენტრალური ევროპული დროით 14:00 საათამდე, თბილისის დროით 16 იანვრის 17:00 საათამდე).

The International Education Center of the Ministry of Education and Science has announced the scholarship course “STIPENDIUM HUNGARICUM” for those who wish to study in Hungary.
The program aims to finance 80 citizens of Georgia (from different academic levels) in a higher educational institution in Hungary.
Applications will be accepted on the websites of Tempus Public Foundation and International Education Center - from November 15, 2022 to January 16, 2023 (until 14:00 Central European time, until January 16, 17:00 Tbilisi time).