კონკურსი ლიეტუვური ენისა და კულტურის საზაფხულო პროგრამაში მონაწილეობისთვის
გაცნობებთ, რომ LCC-ის საერთაშორისო უნივერსიტეტი, ლიეტუვა (LCC International University, Lithuania), სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალისთვის, ლიეტუვის განათლების გაცვლის მხარდაჭერის ფონდთან თანამშრომლობით, აცხადებს კონკურსს ლიეტუვური ენისა და კულტურის საზაფხულო პროგრამაში მონაწილეობისთვის.
კურსი ჩატარდება 23 ივლისიდან 21 აგვისტომდე, ქალაქ კლაიპედაში.
დაინტერესებულმა კანდიდატებმა უნდა შეავსონ ონლაინ სააპლიკაციო ფორმა.
საცხოვრებელი ხარჯებისთვის სტიპენდია შეადგენს 630 ევროს, ხოლო პროგრამის ღირებულება სტიპენდიის ფარგლებში მთლიანად დაფინანსდება. დაფინანსება გაიცემა მხოლოდ ფიზიკური მობილობის შემთხვევაში.
გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ სასტიპენდიო კონკურსში მონაწილეობის მისაღებად განაცხადების მიღების ბოლო ვადაა 2022 წლის 15 მარტიხოლო იმ შემთხვევაში, თუ არ გსურთ სასტიპენდიო კონკურსში მონაწილეობის მიღება, განაცხადები მიიღება 2022 წლის 1 ივნისამდე.
პროგრამისა და სტიპენდიის შესახებ დეტალური ინფორმაციის მისაღებად ეწვიეთ მოცემულ ბმულს, ან დაუკავშირდით პროგრამის კოორდინატორს მოცემული ელექტრონული ფოსტის მისამართზე: cie@lcc.lt

Please be informed, that LCC International University, in collaboration with Education Exchanges Support Foundation in Lithuania, offers Lithuanian state scholarships to attend Lithuanian language and culture summer courses for students and the academic staff.
Courses will take place on July 23 – August 21 in Klaipeda, Lithuania.
The scholarship amount for living expenses is 630 EUR. Program costs will be covered by the scholarship. Please note that a scholarship applies only for physical participation in the courses in Lithuania.
Please note that, if you would like to be a candidate for the government’s scholarship, the deadline for submitting applications is March 15, 2022. If you are not applying for scholarships, applications will be accepted until June 1, 2022.
More information and application details can be found here. In case of further questions regarding the program, please contact the program coordinator at the following email address: cie@lcc.lt