კონკურსი 2022 წლის მსოფლიო ბანკის ახალგაზრდულ სამიტზე მონაწილეობის მისაღებად
გაცნობებთ, რომ მსოფლიო ბანკის ჯგუფი აცხადებს კონკურსს 2022 წლის მსოფლიო ბანკის ახალგაზრდულ სამიტზე მონაწილეობისთვის.
2022 წლის სამიტის მთავარი თემაა: ინკლუზიურობის შესაძლებლობების განვითარება სამართლიანი ზრდისთვის “. კორონა ვირუსის პანდემით გამოწვეული ვითარებიდან გამომდინარე, კონკურსი ჩატარდება ჰიბირდულ ფორმატში.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ 18-დან 35 წლამდე ასაკის პირებს ან გუნდებს, რომელთა წევრების რაოდენობა არ აღემატება 5-ს. მონაწილეებმა უნდა წარადგინონ თავიანთი ინოვაციური პროექტი, რომელიც მიმართული იქნება  გარემოსდაცვითისოციალური და ეკონომიკური ინკლუზიის ხელშეწყობისკენკონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ როგორც სტუდენტებს, ასევე სხვადასხვა პროფესიის წარმომადგენლებს.
კონკურსში მონაწილეობის მსურველებმა უნდა წარადგინონ შემდეგი დოკუმენტები:
1. სააპლიკაციო ფორმა;
2. პროექტის პრეზენტაცია.
სააპლიკაციო პროცესის წარმატებით გადალახვის შემდეგ, კონკურსის ფინალისტები შეუერთდებიან 2022 წლის მსოფლიო ბანკის ახალგაზრდულ სამიტს, რომელიც მსოფლიო ბანკის სათაო ოფისში, ვაშინგტონში გაიმართება.
გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ პროგრამის ფარგლებში ნაწილობრივ ფინანსდება მოგზაურობის ხარჯები, ხოლო სასტუმროში მაქსიმუმ 3 დღით განთავსების ხარჯი, გუნდის შემთხვევაში, დაუფინანსდება მხოლოდ გუნდის ერთ წევრს. ამ შემთხვევაში, გუნდის დანარჩენი წევრები კონკურსში მონაწილეობას ვირტუალური პლატფორმის საშუალებით მიიღებენ.
კონკურსის შესახებ დეტალური ინფორმაცია შეგიძლია იხილოთ ბმულზე.
განაცხადების წარდგენის ბოლო ვადაა 2022 წლის 4 მარტი.
დამატებითი შეკითხვების არსებობის შემთხვევაში, გთხოვთ დაუკავშირდეთ სამიტის ორგანიზატორებს შემდეგი ელექტრონული ფოსტის მისამართზე: youthsummit@worldbank.org

World Bank Group announces the call for applications for the 2022 World Bank Youth Summit Competition.
This year, due to the COVID-19 pandemic, the WBG Youth Summit will be held online and its main theme in 2022 will be Unlocking the Power of Inclusion for Equitable Growth.
Individuals or teams of 1 to 5 individuals aged 18-35 from all around the world are encouraged to submit their idea proposals for fostering environmental, social, and economic inclusion. Participants can be students, as well as people in the workforce or any other occupation.
Interested candidates should submit the following documents:
After successfully completing the application process, finalists will join the 2022 WBG Youth Summit at the World Bank Headquarters in Washington D.C. Travel expenses will be covered including lodging for up to three nights for one representative from each team. Other team members will be able to participate through the virtual platform.
You can find more information regarding the competition here.
The deadline for submitting the applications is March 4, 2022.
In case of further questions regarding the competition, please contact the organization group at the following email address: youthsummit@worldbank.org