კავკასიის უნივერსიტეტი NAFSA -ის ყოველწლიურ კონფერენციაზე
კავკასიის უნივერსიტეტის დელეგაციამ საერთაშორისო განათლების ეროვნული ასოციაციის (NAFSA – National Association of International Educators) ყოველწლიურ გამოფენა-კონფერენციაში მიიღო მონაწილეობა, რომელიც ამერიკის შეერთებულ შტატებში, სან დიეგოში, გაიმართა.
კონფერენციაში კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან მონაწილეობდნენ უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი ირენა მელუა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი, ქეთევან კარბაია. ღონისძიების ფარგლებში დაიგეგმა და განხორციელდა სამუშაო შეხვედრები როგორც არსებულ პარტნიორ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან, აგრეთვე ახალ პოტენციურ პარტნიორებთან, თანამშრომლობის სხვადასხვა მიმართულებით.
მათ შორის, გაცვლითი და ერთობლივი საგანმანათლებლო პროგრამების, კვლევითი ინიციატივებისა და ინსტიტუციური განვითარების პროექტების განვითარებაზე.
საერთაშორისო განათლების ეროვნული ასოციაციის (NAFSA) ყოველწლიური გამოფენა-კონფერენცია წარმოადგენს ერთ-ერთ ყველაზე მასშტაბურ ღონისძიებას, რომელიც მნიშვნელოვნად უწყობს ხელს უმაღლესი განათლების ინტერნაციონალიზაციას, ცნობადობისა და გლობალურ აკადემიურ სივრცეში პოზიციონირების ზრდას.

The delegation of Caucasus University participated in the annual exhibition-conference organized by the National Association of International Educators (NAFSA), which was held in San Diego, United States.
Caucasus University was represented at the conference by the Vice President of the University, Ms. Irena Melua, and the Director of the International Relations Department, Ms. Ketevan Karbaia. During the event, a series of working meetings were planned and conducted with both existing partner higher education institutions and new potential partners to explore various avenues of collaboration.
These included the development of exchange and joint educational programs, research initiatives, and institutional development projects.
NAFSA’s annual exhibition-conference is one of the largest events of its kind, significantly contributing to the internationalization of higher education, enhancing global visibility, and strengthening positioning within the academic space.