კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტის კიდევ ერთი საერთაშორისო აღიარება
გაეროს უნივერსიტეტის ამჟამინდელი პრეზიდენტის, კავკასიის უნივერსიტეტის საპატიო დოქტორის, პროფესორ  ტშიილიძი მარვალას ინიცირებით, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტს კახა შენგელიას, იოჰანესბურგის უნივერსიტეტის უმაღლესი ჯილდო გადაეცა.
დაჯილდოების ცერემონია 27 თებერვალს, იოჰანესბურგის უნივერსიტეტში გაიმართა, სადაც ამავე უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, პროფესორმა ლეტოკვა მპედიმ პირადად დააჯილდოვა კახა შენგელია გლობალური წარმატებისა და მიღწეული შედეგებისთვის.
,,CU-ის პრეზიდენტს გადავცემთ ჯილდოს განსაკუთრებული ერთგულების, გლობალური უმაღლესი განათლების მსოფლიო ხედვის გაღრმავებისთვის, ასევე განათლების მეშვეობით მშვიდობისა და საერთაშორისო ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეწყობისთვის’’ - აღნიშნა იოჰანესბურგის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა დაჯილდოების ცერემონიაზე.
აღსანიშნავია, რომ ღონისძიებას ესწრებოდნენ როგორც იოჰანესბურგის უნივერსიტეტის, ასევე კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები.
კახა შენგელიამ აუდიტორიას სიტყვით მიმართა, მადლობა გადაუხადა იოჰანესბურგის უნივერსიტეტს და მის წარმომადგენლებს აღიარებისათვის, აგრეთვე ისაუბრა სამომავლო სტრატეგიულ თანამშრომლობაზე, რომელსაც კავკასიის უნივერსიტეტი იოჰანესბურგის უნივერსიტეტთან ერთად განახორციელებს.

Caucasus University President Dr. Kakha Shengelia received the highest honor from the University of Johannesburg at the proposal of Professor Tshilidzi Marwala, Honorary Doctor of Caucasus University and current President of the United Nations University.
The award ceremony was held on February 27, at the University of Johannesburg, where Prof. Letlhokwa Mpedi Principal University of Johannesburg personally awarded Dr. Shengelia for Global Excellence and Stature.
"We present the president of Caucasus University with an award on account of his exceptional dedication towards furthering the worldwide vision of global higher education, as well as for the promoting of peace and international understanding through education," said the president of the University of Johannesburg at the award ceremony.
It should be noted that the event was attended by representatives of both the University of Johannesburg and Caucasus University.
Dr. Kakha Shengelia addressed the audience, thanked the University of Johannesburg and its representatives for the recognition, and spoke about the future strategic cooperation that Caucasus University will implement together with the University of Johannesburg.