ევროპის იურიდიული ფაკულტეტების ასოციაციის (ELFA) ყოველწლიური ასამბლეა
13-14 აპრილს, ევროპის იურიდიული ფაკულტეტების ასოციაციის (ELFA) ყოველწლიური გენერალური ასამბლეა და კონფერენცია ლოზანის უნივერსიტეტში (შვეიცარია) გაიმართა.
კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან ღონისძიებას ესწრებოდნენ ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუა და კავკასიის სამართლის სკოლის დეკანი, სოფიო შენგელია.
კონფერენციის მთავარი თემა გახლდათ ,, იურიდიული განათლების ინტერდისციპლინარული მიდგომები''. ღონისძიების ფარგლებში რამდენიმე პანელური დისკუსია გაიმართა ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებზე როგორებიცაა, სამართლის სკოლების როლი კლიმატის ცვლილებებში, ინტერდისციპლინარული და შედარებითი იურიდიული განათლება და სხვ.
აღსანიშნავია, რომ გენერალურმა ანსამბლეამ სესიაზე მხარი დაუჭირა იურიდიული ფაკულტეტების ასოციაციის (ELFA) ახალ პრეზიდენტად ედინბურგის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლის პროფესორის, რუიზ აბუ-ვიგნ ვერონიკას (Ruiz Abou-Nigm Veronica) არჩევას.
ანსამბლეამ განიხილა ორგანიზაციის სამომავლო განვითარების საკითხები, განახლდა მმართველი საბჭოს შემადგენლობა და დამტკიცდა მომავალი წლის ბიუჯეტი.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის სამართლის სკოლა წევრის სტატუსით ორგანიზაციას 2008 წლიდან შეუერთდა, თავის მხრივ ევროპული იურიდიული ფაკულტეტების ასოციაცია, ერთადერთი ორგანიზაციაა, რომელიც ევროპის დონეზე სამართლის ისეთ ფაკულტეტებს წარმოადგენს, რომლებიც იურიდიულ საგანმანათლებლო და სატრენინგო პროცესებში არიან ჩართულნი.

On April 13-14, the annual general assembly and conference of the European Law Faculties Association (ELFA) was held at the University of Lausanne (Switzerland).
Irena Melua, vice-president of internationalization at Caucasus University, and Sofia Shengelia, dean of the Caucasus School of Law, attended the ceremony on behalf of the university.
The main theme of the conference was "Interdisciplinary approaches to legal education". Within the framework of the event, several panel discussions were held on such important issues as the role of law schools in climate change, interdisciplinary and comparative legal education, and others.
It should be noted that the General Assembly supported the election of Veronica Ruiz Abou-Nigm, Professor of Law at the University of Edinburgh, as the new president of European Law Faculties Association (ELFA) during the session.
The assembly discussed the future development issues of the organization, updated the composition of the management board and approved the next year's budget.
It should be noted that the Caucasus School of Law has been a member of the organization since 2008; the European Law Faculties Association is the only organization that represents law faculties at the European level that are involved in legal educational and training processes.