4 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტისა და საქართველოს ფრანგული ინსტიტუტის თანამშრომლობის ფარგლებში, ამავე ინსტიტუტის ხელმძღვანელმა, ნათია მსხალაძემ, გამართა საინფორმაციო შეხვედრა უნივერსიტეტის დაინტერესებული სტუდენტებისთვისა და პერსონალისთვის.
შეხვედრის ფარგლებში, განხილულ იქნა სწავლებისა და დაფინანსების პროგრამები საფრანგეთში, სტუდენტებს ასევე შესაძლებლობა ჰქონდათ გაცნობოდნენ საფრანგეთის მთავრობის მიერ გამოცხადებულ სტიპენდიების პროგრამებს, ფრანგულ უნივერსიტეტებში ჩარიცხვის პროცედურებს და საფრანგეთის სტუდენტური ვიზის მიღების პროცესებს.
ღონისძიება კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილის, ანი თავართქილაძის მისასალმებელი სიტყვით გაიხსნა.
აუდიტორიას ასევე სიტყვით მიმართა საქართველოს ფრანგული ინსტიტუტის სტაჟიორმა საქართველოში, ლიზა ბარიერმა, რომელმაც დამსწრე სტუდენტებს გაუზიარა საკუთარი გამოცდილება და პრაქტიკული ინფორმაცია საფრანგეთში მაგისტრატურის საფეხურზე სწავლების შესახებ.
აღსანიშნავია, რომ მსგავსი ტიპის შეხვედრა კავკასიის უნივერსიტეტში ყოველწლიურად იმართება, რადგან სტუდენტებისთვის საფრანგეთი ერთ-ერთი ყველაზე მოთხოვნადი სასწავლო დანიშნულების წერტილია.

On December 4, within the framework of the cooperation between Caucasus University and the French Institute of Georgia, the representative of the institute, Natia Mskhaladze, held an informational meeting for interested students and staff of the university. During the meeting, study and funding programs in France were discussed.
Students also had the opportunity to learn about scholarship programs announced by the French government, enrollment procedures at French universities, and the process of obtaining a French student visa.
The event was opened with a welcoming speech by Ani Tavartkiladze, Deputy Director of the Caucasus International Relations Department. The audience was also addressed by Lisa Barrier, a French Institute of Georgia intern in Georgia, who shared her experience and practical information about studying at the master’s level in France with the students present.
It is noteworthy that a similar meeting is held annually at Caucasus University, as France is one of the most sought-after study destinations for students.