14 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტმა, ლილის კათოლიკური უნივერსიტეტის (Lille Catholic University), კერძოდ ჯუნიას საინჟინრო სკოლის, საფრანგეთი (JUNIA Grande école d’ingénieurs) წარმომადგენლებს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, შეხვედრა გაიმართა ვირა ვანეპაინთან, ერაზმუს+ პროგრამის კოორდინატორთან და ხელოვნური ინტელექტის დარგში ასოცირებულ პროფესორთან, ნაციმ იჰადდანთან. კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან შეხვედრაში მონაწილეობდნენ, ირენა მელუა, ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, შოთა ნიჟარაძე, კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის დეკანი, მაქსიმ იავიჩი, კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის ლექტორი/ კიბერუსაფრთხოების ცენტრის ხელმძღვანელი, ქეთევან კარბაია, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი და ანა თავართქილაძე, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექოტირის მოადგილე.
შეხვედრისას მხარეებმა განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის სტრატეგია, რომელიც მოიცავს ორმაგი ხარისხის პროგრამების შემუშავებას კიბერუსაფრთხოებისა და ასევე ხელოვნური ინტელექტის მიმართულებით და ფაკულტეტებს შორის საერთო პროექტების განხორციელებას.

On December 14th, Caucasus University hosted representatives from JUNIA Grande école d’ingénieurs of Lille Catholic University, France.
Within the framework of the visit, meeting was held with Ms. Vira Wannepain, Erasmus+ Coordinator and Prof. Nacim Ihaddadene, Associate Professor in Artificial Intelligence. From Caucasus University, Ms. Irena Melua, Vice- President of Internationalization, Mr. Shota Nizharadze, Dean of the Caucasus School of Technology, Mr. Maxim Iavich, Lecturer of the Caucasus School of Technology/Head of the Cybersecurity Center, Ms. Ketevan Karbaia, Director of the International Relations Department and Ms. Ana Tavartkiladze, Deputy Director of the International Relations Department have participated in the meeting.
During the meeting, the parties have discussed the strategy of future cooperation, which includes the development of double degree programs in the field of Cybersecurity and Artificial Intelligence, and the implementation of joint projects between faculties.