12 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობებისა და პროექტების დეპარტამენტმა ლეიდენის უნივერსიტეტის (Leiden University, Netherlands) საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამების სტუდენტებს უმასპინძლა.
აღსანიშნავია, რომ ვიზიტის ფარგლებში, სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ მოესმინათ ლექცია თემაზე: „საქართველოს პოლიტიკური ისტორია და დღევანდელი მდგომარეობა’’, რომელსაც უძღვებოდა კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლის ასოცირებული პროფესორი, გიორგი ცხადაია.
ლექცია კითხვა-პასუხის რეჟიმში მიმდინარეობდა. სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ დაესვათ შეკითხვები სალექციო თემასთან დაკავშირებით და მიეღოთ ამომწურავი ინფორმაცია მათთვის საინტერესო საკითხებზე. ლექციის ბოლოს გაიმართა დისკუსია, რომლის დროსაც სტუდენტებმა ერთმანეთს გაუზიარეს საკუთარი მოსაზრებები არსებული გამოწვევების შესახებ.
ვიზიტის ბოლოს, სტუდენტებმა კავკასიის უნივერსიტეტის კამპუსი დაათვალიერეს და გაეცნენ უნივერსიტეტში არსებულ სერვისებსა და პრაქტიკულ სივრცეებს.

Visit of Leiden University students to Caucasus University
On July 12, the International Relations and Projects Department of Caucasus University hosted a group of Undergraduate and Postgraduate students from Leiden University, Netherlands.
During the visit, the students had an opportunity to attend the lecture on the following topic: “Georgia's Political History and Current Situation", which was led by Giorgi Tskhadaia, Associate Professor of Caucasus School of Governance (CSG).
The lecture took place in a Q&A mode; therefore, the students had the opportunity to ask questions related to the topic of the lecture and receive information. By the end of the lecture, a discussion was held, and the students expressed their views regarding the ongoing challenges.
At the end of the visit, a campus tour was held for the students, where they were introduced to different services and practical spaces functioning at the university.