20 დეკემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტმა, კახა შენგელიამ, მაკედონიის უნივერსიტეტის ამერიკული კოლეჯის სამართლის სკოლის დეკანს, არტურ ანდონოვს უმასპინძლა.
პროფესორის ვიზიტის მთავარ მიზანს წარმოადგენდა ურთიერთთანამშრომლობის გაღრმავება სამართლისა და ბიზნესის საგანმანათლებლო პროგრამების მიმართულებით.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა გაიმართა უნივერსიტეტის პრეზიდენტთან, კახა შენგელიასთან, კავკასიის სამართლის სკოლის დეკანთან, სოფო შენგელიასთან და ბიზნესის სკოლის დეკანთან, ელენე ჯღარკავასთან. შეხვედრის მსვლელობისას მხარეებმა ისაუბრეს თანამშრომლობის შესაძლებლობებზე, როგორც სტუდენტთა, ისე აკადემიური პერსონალის გაცვლის საკითხებზე.
მხარეებმა აგრეთვე განიხილეს ერთობლივი მოკლევადიანი საზაფხულო გაცვლითი და ორმაგი ხარისხის პროგრამის განხორციელების შესაძლებლობები.
"American College of Skopje" მაკედონიის ერთ-ერთი წამყვანი უნივერსიტეტია, რომელიც 2005 წლიდან ფუნქცინირებს. საგანმანათლებლო დაწესებულებ აერთიანებს 6 ფაკულტეტს. მას მოპოვებული აქვს ACBSP აკრედიტაცია, ასევე ერთადერთი კერძო უნივერსიტეტია, რომელიც ქვეყნის მასშტაბით ფლობს სადოქტორო პროგრამის სწავლების უფლებას.

On December 20, the President of Caucasus University, Dr. Kakha Shengelia, hosted the Dean of the Faculty of Law at the University of American College of Skopje, Professor Arthur Andonov.
The main purpose of the professor's visit was to deepen cooperation in the field of law and business education programs.
During the visit, an introductory meeting was held with the President of the University, Dr. Kakha Shengelia, the Dean of the Caucasus School of Law, Sopho Shengelia, and the Dean of the Caucasus School of Business, Elene Jgharkava. During the meeting, the parties discussed the possibilities of cooperation, the exchange opportunitiess not only for students, but for academic personnel, as well.
The parties discussed the possibilities of short-term summer, as well as joint programs between the universities.
"American College of Skopje" is one of the prominent educational establishments in Macedonia, that was founded in 2005. The University unities 6 programs. It has gained the accreditation of ACBSP, it also presents as the only private university, that has the legitimate right to provide Doctor's programs in the state.