ოქსფორდის უნივერსიტეტის პროფესორის ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
1-ელ ნოემბერს, კავკასიის უნივერსიტეტს ოქსფორდის უნივერსიტეტის პროფესორი, როი ალისონი (Roy Allison) ეწვია, რომელსაც უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტმა ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით, ირენა მელუამ და სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანმა, ეკა აკობიამ უმასპინძლეს.
ვიზიტის ფარგლებში სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, შეხვედრაზე მხარეებმა ერთმანეთს გააცნეს ინფორმაცია როგორც უნივერსიტეტების ძირითად მიღწევებზე, ასევე განიხილეს შესაძლო თანამშრომლობის საკითხები საერთაშორისო ურთიერთობების პროგრამაზე.
განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა ერთობლივი კვლევითი პროექტებისა და კონფერენციების განხორციელების შესაძლებლობებზე, აგრეთვე საუკეთესო პრაქტიკის გაზიარებისთვის სამუშაო/სასწავლო ვიზიტების დაგეგმვაზე.
აღსანიშნავია, რომ ოქსფორდის წმინდა ენტონის კოლეჯი ერთ-ერთი გამორჩეული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებაა, რომელიც სიღრმისეულად იკვლევს კავკასიის რეგიონს,აგრეთვე არსებობს არაერთი პროგრამა, რომელიც ხელს უწყობს  ქართული ენის, ლიტერატურის და საქართველოს ისტორიის შესწავლას.

On November 1, Professor Roy Allison from Oxford University visited Caucasus University, where he was hosted by the Vice-President for Internationalization, Irena Melua, and the Dean of the School of Governance, Eka Akobia.
During the visit, a work meeting was conducted, where both parties shared information regarding their universities' main achievements and discussed potential areas of collaboration within the international relations program.
Special attention was paid to the possibilities of potential collaborative research projects, as well as planning potential work/study visits in order to share the universities’ best practices.
St. Antony's College of Oxford is one of the outstanding higher education institutions that explores the Caucasus region in depth, and it hosts various programs aimed at fostering the study of the Georgian language, literature, and the history of Georgia.