კავკასიის უნივერსიტეტსა და ევროპის დიზაინის ინსტიტუტს, იტალია (Istituto Europeo di Design, Italy) შორის ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეკრულებას მოეწერა ხელი.
ევროპის დიზაინის ინსტიტუტი ერთ-ერთი წამყვანი კერძო საგანმანათლებლო დაწესებულებაა იტალიაში, რომელიც 1966 წელს დაარსდა და სტუდენტებს სთავაზობს, როგორც ეროვნულ, ასევე საერთაშორისო დონეზე აკრედიტებულ პროგრამებს.
აღსანიშნავია რომ უნივერსიტეტი სამ ქვეყანაში ოპერირებს (იტალია, ესპანეთი, ბრაზილია) და ჯამში 11 კამპუსი აქვს. აღნიშნული ხაზს უსვამს ინტერნაციონალიზაციის მყარ პოლიტიკას, რაც კავკასიის უნივერსიტეტის ერთ-ერთი მთავარი მიზანია.
უნივერსიტეტი თანამშრომლობს კომპანიებთან როგორებისაა: Vogue, Nike, Prada, Ferrari, Apple, Swatch და სხვ.
ამას გარდა აერთიანებს 100,000-ზე მეტ კურსდამთავრებულს, რომლებიც წამყვან პოზიციებს იკავებენ მსოფლიოს სხვა და სხვა ქვეყნის მოწინავე კომპანიებში, როგორებიცაა: Dior, Valentino, New-York times, Cartier და ა.შ
ევროპის დიზაინის ინსტიტუტთან გაფორმებული თანამშრომლობა კავკასიის უნივერსიტეტის არქიტექტურის, მედიისა და ბიზნესის სკოლებთან შედგა, რომლის ფარგლებშიც, მხარეებს შორის ხელი შეეწყობა სამომავლო განვითარებისა და ერთობლივი პროექტების განხორციელებას, რაც კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებისთვის კიდევ ერთი ხელსაყრელი შესაძლებლობაა.

IED is one of the leading private educational institutions in Italy, founded in 1966, offering students both nationally and internationally accredited programs.
It should be noted that the university operates in three countries (Italy, Spain, Brazil) and has a total of 11 campuses. This emphasizes the strong policy of internationalization, which is one of the main priorities of Caucasus University.
The university cooperates with companies such as: Vogue, Nike, Prada, Ferrari, Apple, Swatch, etc..
Furthermore, IED unites more than 100,000 graduates who occupy leading positions in leading companies of the world, such as: Dior, Valentino, New-York times, Cartier, etc.
Partnership agreement with IED is signed with the schools of architecture, media and business of the Caucasus University, within the framework of which the parties will facilitate future development and implementation of joint projects, providing the students with yet another beneficial opportunities.