პროფესორ მაქსიმ იავიჩის ვიზიტი ლილის კათოლიკურ უნივერსიტეტში, საფრანგეთი
17-21 ოქტომბერს, ლილის კათოლიკურმა უნივერსიტეტმა, საფრანგეთი (Lille Catholic University, France) ერაზმუს+ ის აკადემიური პერსონალის გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში, კავკასიის ტექნოლოგიების სკოლის პროფესორს, მაქსიმ იავიჩს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში,  ლექციები დაიგეგმა გამოყენებით კრიპტოგრაფიაში ლილის კათოლიკური უნივერსიტეტის კომპიუტერული მეცნიერებების და მათემატიკის ფაკულტეტის მაგისტრატურის საფეხურის სტუდენტებისთვის. ასევე, სამუშაო შეხვედრა შედგა კომპიუტერული მეცნიერებების და მათემატიკის ფაკულტეტის დეკანთან, პროფესორ გაბრიელ ჩენებერტთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობები და გაცვალეს ინფორმაცია უნივერსიტეტებში მოქმედ პროგრამებთან დაკავშირებით.
ლილის კათოლიკური უნივერსიტეტი, ერაზმუს+ ის საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში კავკასიის უნივერსიტეტის ერთ-ერთი სტრატეგიული მნიშვნელობის პარტნიორია საფრანგეთში. აღსანიშნავია, რომ არსებული თანამშრომლობის ფარგლებში არაერთი მობილობა განხორციელდა როგორც სტუდენტებისთვის, ასევე აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალისთვის.

On October 17-21, Lille Catholic University, France, hosted Professor Maksim Iavich from Caucasus School of Technology under the Erasmus+ teaching mobility program.
Within the mobility, classes were planned in Applicational Cryptography for graduate level students of Computer Science and Mathematics Department of Lille Catholic University. Alongside the classes, Prof. Iavich met Professor Gabriel Chênevert, Dean of Computer Science and Mathematics Department. During the meeting, parties have discussed future possible partnership opportunities and exchanged information regarding the study programs at both Universities.
Lille Catholic University is one of the most important strategic partners of Caucasus University in France under the Erasmus+ International Credit Mobility project. It is to be mentioned, that withing the partnership, numerous mobilities have been implemented for students, professors and staff of Caucasus University.