9 ოქტომბერს, კავკასიის უნივერსიტეტმა ბრნოს ტექნოლოგიების უნივერსიტეტის, ჩეხეთი, არქიტექტურის ფაკულტეტის ვიცე-დეკანს საგარეო ურთიერთობების მიმართულებით, რადეკ ტომანს უმასპინძლა.
შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, უნივერსიტეტში მოქმედ პროგრამებზე, საერთაშორისო პროგრამებზე, საერთაშორისო აკრედიტაციებზე და მიღწევებზე.
კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან შეხვედრას ასევე ესწრებოდა კავკასიის არქიტექტურისა და გრაფიკული დიზაინის სკოლის დეკანი მარიამ (მაკუნა) მენაბდე.
აღსანიშნავია ისიც, რომ კავკასიის უნივერსიტეტმა და ბრნოს ტექნოლოგიების უნივერსიტეტმა თანამშრომლობა გააფორმეს ერაზმუს+ ის საერთაშორისო კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში. აღნიშნული პროგრამა კავკასიის უნივერსიტეტის არქიტექტურის საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტებს და აკადემიურ პერსონალს, შესაძლებლობას მისცემს ისარგებლონ გაცვლითი პროგრამით პარტნიორ უნივერსიტეტში.

On October 9, Caucasus University hosted Radek Toman (PhD), Vice-Dean for External Relations from the Faculty of Architecture of the Brno University of Technology, Czech Republic.
During the meeting, the parties reviewed the existing cooperation between the Universities, exchanged the information about the educational programs, international programs, international accreditations and achievements.
On behalf of Caucasus University, Dean of the School of Architecture and Graphic design, Mariam (Makuna) Menabde, also attended the meeting.
It should be noted that the parties signed a partnership within the Erasmus+ International Credit Mobility program. The cooperation agreement signed between Brno University of Technology and Caucasus University, will enable academic personal and undergraduate students of the Architecture program to benefit from the mobility at the partner university.