7-11 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა ადამ მიცკევიჩის უნივერსიტეტის, პოლონეთი, პოლიტიკური მეცნიერების და ჟურნალისტიკის ფაკულტეტის წარმომადგენლებს-დეკანს, შიმონ ოსოვკის, ვიცე-დეკანს პროექტებისა და საერთაშორისო პარტნიორობის მიმართულებით, აგნეშკა სტეპინსკას და ვიცე-დეკანს სასწავლო პროცესში, არტურ პოლს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, სამუშაო შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა შეაჯამეს უნივერსიტეტებს შორის არსებული თანამშრომლობა და განხორციელებული აქტივობები. დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა სტუმრებს ასევე გააცნეს ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამების, სიახლეებისა და მიღწევების შესახებ.
გაცნობითი შეხვედრა შედგა ასევე კავკასიის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის დეკანთან, დავით ნატროშვილთან, სახელმწიფო მართვის სკოლის დეკანთან ეკა აკობიასთან და მედიის სკოლის ასოცირებულ პროფესორთან, მაკა ჩიჩუასთან.
აღსანიშნავია, რომ Erasmus+ კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში, ადამ მიცკევიჩის უნივერსიტეტი კავკასიის უნივერსიტეტის მნიშვნელოვანი პარტნიორია პოლონეთში. აღნიშნული პროგრამა კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს და აკადემიურ პერსონალს, შესაძლებლობას აძლევს ისარგებლონ გაცვლითი პროგრამით პარტნიორ უნივერსიტეტში.

On July 7–11, the International Relations Department of Caucasus University hosted representatives of the Faculty of Political Science and Journalism of Adam Mickiewicz University, Poland — Dean Szymon Ossowski, Vice-Dean for Projects and International Partnerships Agnieszka Stępińska, and Vice-Dean for Academic Affairs Artur Pohl.
As part of the visit, a work meeting was held with representatives of the Department of International Relations of Caucasus University. During the meeting, parties summarized the existing cooperation between the universities and the activities carried out. The representatives of the department also informed guests about the academic programs operating at the university, international programs, innovations, and achievements.
An introductory meeting was also held with the Dean of the School of Humanities and Social Sciences of Caucasus University, Davit Natroshvili; the Dean of the School of Governance, Eka Akobia and Associate Professor of the School of Media, Maka Chichua.
It is worth noting that, within the framework of the Erasmus+ Credit Mobility Program, Adam Mickiewicz University is an important partner of Caucasus University in Poland. This program provides students and academic staff of Caucasus University with the opportunity to take part in an exchange program at the partner university.