სახელმწიფო მართვის სკოლის, სადოქტორო პროგრამის სტუდენტის, ასმათ ნასყიდაშვილის მობილობა რედბაუდის უნივერსიტეტში
5 ივლისი 2019
1-ელ, 5 ივლისს, ევროკომისიის დაფინანსებადი პროგრამის (Erasmus+ Mobility program) ფარგლებში, რომელიც კავკასიის უნივერსიტეტის სახელმწიფო მართვის სკოლისა და რედბაუდის უნივერსიტეტს, ჰოლანდია (Radboud University, Netherlands) შორის არსებული ურთიერთანამშრომლობის მემორანდუმის საფუძველზე მოქმედებს, კავკასიის სახელმწიფო მართვის სკოლის, სადოქტორო პროგრამის სტუდენტმა, ასმათ ნასყიდაშვილმა მონაწილეობა მიიღო 1 კვირიან საზაფხულო სკოლაში (Radboud Summer School) და დაესწრო სალექციო კურსს - „აკადემიური წერის უნარების სრულყოფა “.
სალექციო კურსის მიზანი იყო სამაგისტრო და სადოქტორო საგანმანათლებლო საფეხურზე მყოფი სტუდენტებისთვის, წერის უნარების ეფექტურობისა და ხარისხის გაზრდის მიზნით, მნიშვნელოვანი პრაქტიკული ინფორმაციის მიწოდება. ლექციები მოიცავდა წერის პროცესისთვის დამახასიათებელი ელემენტების შესახებ ვრცელ მასალასა და დამოუკიდებელი მუშაობის საათებს. მსოფლიოს 24 ქვეყნის წარმომადგენელი აქტიურად უზიარებდა ერთმანეთს გამოცდილებას სხვადასხვა დისციპლინაში აპრობირებული აკადემიური წერის მოთხოვნებთან დაკავშირებით.
რედბაუდის უნივერსიტეტის საზაფხულო სკოლა არის მნიშვნელოვანი გამოცდილება მულტიკულტურულ გარემოში ცოდნის გაზიარებისა და ახალი პროფესიული კონტაქტების დამყარებისთვის.

PhD Student Asmat Naskidashvili's Mobility from CSG to Radboud University
On July 1-5, within the framework of the European Commission funded Erasmus + Mobility program, based on the Memorandum of Cooperation between Caucasus School of Governance and Radboud University (Netherlands), PhD Program student in Governance, Asmat Naskidashvili took part in a week-long Summer School (Radboud Summer School), where she attended Academic Writing class.
The purpose of the course was to provide Master’s and PhD level students with experience in writing to increase efficiency and quality of their writing skills. The lectures demonstrated comprehensive material on the peculiarities of writing process and provided right conditions for independent work. Representatives from 24 countries actively shared experiences on the requirements of academic writing in various disciplines.
The Summer School of Radboud University is an important experience for knowledge sharing and establishing new professional contacts in multicultural environments.