კავკასიის უნივერსიტეტის დელეგაციამ საერთაშორისო განათლების ეროვნული ასოციაციის (NAFSA – national association of international educators) ყოველწლიურ გამოფენა -კონფერენციაში მიიღო მონაწილეობა, რომელიც ამერიკის შეერთებულ შტატებში, ნიუ ორლეანში, გაიმართა.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი - კახა შენგელია - კონფერენციაში სპეციალური მიწვევით იმყოფებოდა და მსოფლიოს წამყვანი უნივერსიტეტების რექტორებთან/პრეზიდენტებთან ერთად მონაწილეობას იღებდა სესიებსა და დისკუსიებში, რომელიც ეხებოდა უმაღლესი განათლების მმართველობის ინოვაციურ მეთოდებსა და გამოწვევებს. საგულისხმოა, რომ წელს პირველად განხორციელებულ საპრეზიდენტო პროგრამაში კავკასიის უნივერსიტეტი ერთადერთი მონაწილე ქართული უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულება გახლდათ.
კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან კონფერენციაში ასევე მონაწილეობას იღებდნენ უნივერსიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი ირენა მელუა და საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი, ქეთევან კარბაია. ღონისძიების ფარგლებში, დაიგეგმა/განხორციელდა სამუშაო შეხვედრები როგორც არსებულ პარტნიორ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებთან, აგრეთვე ახალ პოტენციურ პარტნიორებთან გაცვლითი, ერთობლივი საგანმანათლებლო პროგრამების, აგრეთვე კვლევითი და ინსტიტუციური განვითარების პროექტების მიმართულებით.
საერთაშორისო განათლების ეროვნული ასოციაციის (NAFSA – national association of international educators) ყოველწლიური გამოფენა-კონფერენცია წარმოადგენს ერთ-ერთ ყველაზე მასშტაბურ ღონისძიებას, რომელიც მნიშვნელოვნად უწყობს ხელს უმაღლესი განათლების ინტერნაციონალიზაციას, ცნობადობისა და პოზიციონირების გაზრდას.

The Caucasus University Delegation at the NAFSA Conference
The delegation of the Caucasus University participated in the annual exhibition-conference of the National Association of International Education (NAFSA), which was held in New Orleans, USA.
Notably, the president of Caucasus University attended the conference by special invitation and participated in sessions and discussions on innovative methods and challenges in higher education management alongside the rectors/presidents of the world's leading universities. It is significant that Caucasus University was the only Georgian higher education institution participating in the presidential program, which was implemented for the first time this year.
The Vice President Irena Melua and Director of the Department of International Relations Ketevan Karbaia also participated in the conference as representatives of Caucasus University. Within the framework of the event, workshops were planned and implemented with both existing partner institutions and potential new partners, focusing on exchange programs, joint educational programs, and research and institutional development projects.
The annual exhibition-conference of the National Association of International Educators (NAFSA) is one of the largest events that significantly contributes to the internationalization of higher education, enhancing awareness and positioning.