23-27 ივნისის კვირაში, Erasmus+ პროგრამის დაფინანსებული მობილობის ფარგლებში, კავკასიის უნივერსიტეტისა და რედბაუდის უნივერსიტეტს, ნიდერლანდები, შორის არსებული ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის საფუძველზე ბიზნესის სკოლის დოქტორანტებმა თამარ შენგელიამ და ნინო ჯინჯოლავამ, მონაწილეობა მიიღეს პარტნიორი უნივერსიტეტის მიერ ორგანიზებულ ერთ კვირიან საზაფხულო პროგრამაში და დაესწრნენ შემდეგ სალექციო კურსს - „Starting My Own Business “.
კურსის ფარგლებში, დოქტორანტებმა დაამუშავეს თავიანთი ბიზნეს იდეები, ხოლო კურსის დასასრულს კი სპეციალურ კომისიასთან წარადგინეს ბიზნეს გეგმის მონახაზი.
აღსანიშნავია, რომ მონაწილეებმა მნიშვნელოვანი გამოცდილება მიიღეს ინტერნაციონალიზაციის კუთხითაც. კურსს ასევე ესწრებოდნენ მონაწილეები სხვადასხვა ქვეყნებიდან, რამაც საინტერესო გამოცდილების გაზიარების და კონტაქტების დამყარების შესაძლებლობა მისცა კავკასიის უნივერსიტეტის წარმომადგენლებს.

During the week of June 23-27, within the framework of the Erasmus+ funded mobility, within the Inter Institutional Agreement signed between the Caucasus University and Radboud University, the Netherlands, doctoral students of the School of Business Tamar Shengelia and Nino Jinjolava participated in the one-week summer school program organized by the partner university and attended the following study course - “Starting My Own Business”.
Within the framework of the course, the doctoral students worked on their business ideas, and at the end of the course they presented a draft of their business plan to a special commission.
It is noteworthy that the participants also gained significant experience in terms of internationalization. Representatives from different countries also attended the course, which provided the representatives of Caucasus University with the opportunity to share interesting experiences and establish contacts.