21-25 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა კოჩის უნივერსიტეტის, თურქეთი, პროფესორს, ჩეთინ ჩელიკს ერაზმუს+ ადმინისტრაციული მობილობის ფარგლებში უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა სტუმარს გააცნეს ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ. ასევე, გაცნობითი შეხვედრა გაიმართა კავკასიის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის, სოციოლოგიის საბაკალავრო პროგრამის აკადემიურ ხელმძღვანელთან - კესო ესებუასთან.
აღსანიშნავია, რომ კოჩის უნივერსიტეტი კავკასიის უნივერსიტეტის მნიშვნელოვანი პარტნიორია თურქეთში. უნივერსიტეტებს შორის გაფორმებული ხელშეკრულება ითვალისწინებს როგორც აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალის, ასევე სტუდენტთა მობილობას კვლევისა და სწავლების კომპონენტის ფარგლებში.

On July 21-25, the Department of International Relations of Caucasus University hosted Professor Çetin Çelik from Koç University, Turkiye, as part of the Erasmus+ administrative mobility.
As part of the visit, an introductory meeting was held with representatives of the Department of International Relations of Caucasus University. During the meeting, the parties discussed the existing cooperation between the universities, and the department representatives informed the guest about the academic programs, international programs and achievements of the university. Also, an introductory meeting was held with Keso Esebua, Academic Director of the Sociology Bachelor's Program at the Caucasus School of Humanities and Social Sciences.
It is worth noting that Koç University is an important partner of Caucasus University in Turkiye. The agreement signed between the universities envisages the mobility of both academic and administrative staff, as well as students, within the framework of the research and teaching component.