14-18 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტმა ერაზმუს+ ადმინისტრაციული მობილობის ფარგლებში, სოპოტის გამოყენებით მეცნიერებათა უნივერსიტეტის, პოლონეთი, არქიტექტურის ფაკულტეტის წარმომადგენელს - ბეატა ლიედტკეს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში, გაცნობითი შეხვედრა შედგა კავკასიის უნივერსიტეტის საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან. შეხვედრის მსვლელობისას, მხარეებმა ისაუბრეს უნივერსიტეტებს შორის არსებულ თანამშრომლობაზე, დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა სტუმარს გააცნეს ინფორმაცია უნივერსიტეტში მოქმედი სასწავლო პროგრამების, საერთაშორისო პროგრამებისა და მიღწევების შესახებ. ასევე, გაცნობითი შეხვედრა გაიმართა არქიტექტურის და დიზაინის სკოლის დეკანთან მარიამ მენაბდესა და არქიტექტურის საბაკალავრო პროგრამის აკადემიურ ხელმძღვანელთან, გვანცა ხელაიასთან.
აღსანიშნავია, რომ Erasmus+ კრედიტ მობილობის პროგრამის ფარგლებში, სოპოტის უნივერსიტეტი კავკასიის უნივერსიტეტის მნიშვნელოვანი პარტნიორია პოლონეთში. აღნიშნული პროგრამა კავკასიის უნივერსიტეტის სტუდენტებს და აკადემიურ პერსონალს, შესაძლებლობას აძლევს ისარგებლონ გაცვლითი პროგრამით პარტნიორ უნივერსიტეტში.

On July 14-18, the Department of International Relations of Caucasus University hosted a representative of the Faculty of Architecture of the Sopot University of Applied Sciences, Poland, Beata Liedtke, within the framework of the Erasmus+ administrative mobility.
As part of the visit, an introductory meeting was held with representatives of the Department of International Relations of Caucasus University. During the meeting, the parties discussed the existing cooperation between the universities, and the representatives of the department informed guest about the educational programs, international programs and achievements of the university. Additionally, an introductory meeting was held with the Dean of the Caucasus School of Architecture and Design, Mariam Menabde, and the Academic Director of the Bachelor program of Architecture, Gvantsa Khelaia.
It is worth noting that within the framework of the Erasmus+ credit mobility program, the University of Sopot is an important partner of Caucasus University in Poland. This program will provide Caucasus University students and academic staff with the opportunity to take advantage of the exchange program at a partner university.