პარტნიორი უნივერსიტეტების დელეგაციების ვიზიტი კავკასიის უნივერსიტეტში
27 ივლისს, კავკასიის უნივერსიტეტმა პარტნიორი უნივერსიტეტების: იოჰანესბურგის უნივერსიტეტის, სამხრეთ აფრიკა (University of Johannesburg, South Africa) და ალმათის მენეჯმენტის უნივერსიტეტის, ყაზახეთი (Almaty Management University, Kazakhstan) დელეგაციებს უმასპინძლა.
ვიზიტის ფარგლებში სტუმრებთან, კერძოდ: იოჰანესბურგის უნივერსიტეტის ვიცე-კანცლერთან (რექტორი) ლეთჰლოკვა ჯორჯ მპედისთან (Letlhokwa George Mpedi), ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის აღმასრულებელ დეკანთან   პროფესორ კამილა ნაიდოსთან, (Prof. Kammila Naidoo, Dean of the Faculty of Humanities) ინტერნაციონალიზაციის სამმართველოს უფროსთან, პროფესორ ილვა როდნი-გუმედესთან, (Prof. Ylva Rodny-Gumede, Head of the Division for Internationalisation) უფროს აღმასრულებელ დირექტორთან, დოქტორ ნოლიტა ვუკუზასთან,(Dr. Nolitha Vukuza, Senior Executive Director) და ალმათის მენეჯმენტის უნივერსიტეტის, პრეზიდენტთან ასილბეკ კოჟახმეტოვთან (Dr.Assylbek Kozhakhmetov) და ყაზახეთის რესპუბლიკის განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ი.ალტინსარინის განათლების ეროვნული აკადემიის პრეზიდენტთან პროფესორ თაკირ ბალიკბაევთან, (Prof. Takir Balykbaev, the President of the I. Altinsarin National Academy of Education of the Ministry of Education and Science of the Republic of Kazakhstan,)  შეხვედრა გაიმართა.
პარტნიორი უნივერსიტეტების დელეგაციებთან გამართულ შეხვედრას კავკასიის უნივერსიტეტის მხრიდან ესწრებოდნენ კავკასიის უნივერსიტეტის პრეზიდენტი კახა შენგელია, ვიცე-პრეზიდენტი ინტერნაციონალიზაციის მიმართულებით ირენა მელუა, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის დირექტორი ქეთევან კარბაია და აღნიშნული დეპარტამენტის სხვა წარმომადგენლები, შეხვედრისას მხარეებმა ისაუბრეს, როგორც თანაშრომლობის პერიოდში მიღწეულ წარმატებებზე, ასევე სამომავლო გეგმებზე.
ვიზიტისას პროფესორმა ლეთლჰოკვა ჯორჯ მპედიმ ჩაატარა საჯარო ლექცია თემაზე “ხელოვნური რეპროდუქციული ტექნოლოგიის ეთიკური და სამართლებრივი შედეგების შესწავლა”, რომელსაც კავკასიის უნივერსიტეტის, როგორც სტუდენტები, ასევე ადმინისტრაციული პერსონალი ესწრებოდა.
აღსანიშნავია, რომ კავკასიის უნივერსიტეტს ალმათის მენეჯმენტის უნივერსიტეტთან (2019 წელი) და იოჰანესბურგის უნივერსიტეტთან (2022 წელი) თანამშრომლობის მემორანდუმი აქვს გაფორმებული.

Visit of delegations of partner universities to Caucasus University
On July 27, Caucasus University hosted delegations from partner universities: University of Johannesburg, South Africa and Almaty Management University, Kazakhstan.
Within the framework of the visit, meeting was held with the guests, namely: Vice-Chancellor of the University of Johannesburg Lethlokwa George Mpedi, Executive Dean of the Faculty of Humanities Prof. Kammila Naidoo, Head of the Internationalization Division, Prof. Ylva Rodny-Gumede, Senior Executive Director Dr. Nolitha Vukuza, President of Almaty Management University, Assylbek Kozhakhmetov, and Prof. Takir Balykbaev, the President of the I. Altinsarin National Academy of Education of the Ministry of Education and Science of the Republic of Kazakhstan.
The meeting with the delegations of the partner universities was attended by Caucasus University President Kakha Shengelia, Vice President for Internationalization Irena Melua, Director of the International Relations Department Ketevan Karbaia and other representatives of the mentioned department, where the parties talked about the successes achieved during the cooperation and about future plans.
During the visit, Professor Lethlokwa George Mpedi gave a public lecture to the students and the administrative staff of the Caucasus University on the topic “Exploring the Ethical and Legal Implications of Artificial Reproductive Technology”.
It should be noted that Caucasus University has signed a Memorandum of Understanding with Almaty Management University (2019) and Johannesburg University (2022).